США, ООН та ЄС стурбовані ситуацією в Авдіївці

1 Лютого 2017, 08:57

Сполучені Штати висловили “глибоку стурбованість” у зв’язку зі сплеском насильства в районі Авдіївки й погіршенням гуманітарної ситуації, а також закликали до повного припинення вогню, допуску спостерігачів ОБСЄ та повного виконання Мінських угод.

Про це йдеться в офіційній заяві в.о. речника Державного департаменту США Марка Тонера, оприлюдненої у вівторок.

“Сполучені Штати глибоко стурбовані останнім сплеском насильства на сході України в районі Авдіївка-Ясинувата”, – наголошується в документі.

При цьому підкреслюється, що в період після 28 січня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повідомила про різке збільшення бойових дій, “у тому числі із застосуванням важкої артилерії та інших видів зброї, забороненої Мінськими угодами”.

У Державному департаменті констатували, що бої спричинили десятки жертв серед українських військових , крім того загинуло десять цивільних. Внаслідок руйнувань 17 тис. людей, у тому числі 2,5 дітей залишились без води, тепла та електропостачання.

“З метою запобігання більшій гуманітарній кризі, ми закликаємо до негайного припинення вогню, стійкого, повного й безперешкодного доступу для спостерігачів ОБСЄ. Ми також підтверджуємо підтримку Сполученими Штатами повної імплементації Мінських угод”, – наголошується в офіційній заяві.

Організація Об’єднаних Націй також висловила стурбованість у зв’язку із загостренням обстановки на лінії розмежування в зоні проведення антитерористичної операції в Донбасі, а також гуманітарною ситуацією в населених пунктах, які зазнають обстрілу.

Про це йдеться в прес-релізі організації.

“Особливе занепокоєння викликають наслідки для цивільного населення по обидві сторони від лінії розмежування. Продовжує надходити інформація про постраждалих. Прицільне пошкодження цивільної інфраструктури тільки погіршує становище, що в умовах суворої зими може призвести до непоправних наслідків”, – ідеться в повідомленні.

В ООН відзначили, що український уряд вживає необхідних заходів і координує гуманітарні дії.

В Євросоюзі ситуацію в Авдіївці назвали кричущим порушенням мінських угод та закликали припинити бойові дії.

Про це йдеться в заявлении спікера Європейської служби зовнішніх справ.

“Інтенсивні бої в околицях Авдіївки в останні кілька днів, включаючи сильні обстріли із забороненої зброї, призвели до значної кількості жертв, це кричуще порушення домовленостей про припинення вогню, передбачених мінського угодами. Це серйозна загроза для мирних жителів”, – йдеться в заяві.

Джерело:

Укрінформ, РБК Україна, Тиждень.ua

США, ООН та ЄС стурбовані ситуацією в Авдіївці