США мають намір створити в Сирії “зони безпеки”

27 Січня 2017, 09:52

Президент США Дональд Трамп має намір створити в Сирії “зони безпеки” для біженців, які рятуються від насильства і війни, повідомляє Reuters.

“Я створю абсолютно безпечні зони в Сирії і зроблю це для людей”, – заявив Трамп не вдаючись при цьому в подробиці.

Він також заявив, що політика Європи щодо біженців є величезною помилкою, додавши, що не хоче, щоб це сталося зі США.

За даними Reuters, Трамп доручить Пентагону і Держдепу виробити план створення подібних зон в Сирії найближчим часом. Американські ЗМІ пишуть, що в цих безпечних зонах біженці могли б очікувати остаточних рішень щодо їх долі. Наприклад, репатріації або переселення на територію інших країн.

Раніше адміністрація Барака Обами чинила опір більш активному втягуванню США в сирійську громадянську війну, вважаючи, що це викличе ще більшу ескалацію в регіоні.

У свою чергу, в Кремлі заявили, що США не радилися з РФ з цього питання, і Вашингтону слід було б прорахувати всі можливі наслідки запровадження зон безпеки для біженців у Сирії.

“Ні, з російською стороною наші американські партнери не радилися, це суверенне рішення. Важливо, щоб це не погіршило ситуацію з біженцями, але, напевно, слід було б прорахувати всі можливі наслідки”, – цитує Пескова РИА Новости.

Раніше повідомлялося, що на цьому тижні Трамп має намір підписати розпорядження щодо припинення прийому сирійських біженців, а також припинити терміном на місяць видавати візи громадянам семи мусульманських держав.

Очікується, що буде припинена видача віз громадянам Ірану, Іраку, Лівії, Сомалі, Судану та Ємену.

24 січня в Астані відбулася зустріч по сирійському врегулюванню за участю представників офіційного Дамаска, сирійської опозиції, Росії, Ірану та Туреччини, під час якої сторони домовилися створити механізм контролю за дотриманням режиму припинення вогню в Сирії.

В кінці грудня 2016 року Reuters з посиланням на свої джерела повідомив, що Сирія буде розділена на сфери впливу між Росією, Туреччиною і Іраном, а її лідер Башар Асад залишиться при владі принаймні ще кілька років.

Джерело:

НВ