США і Чехія вирішили бойкотувати етап Кубка світу з біатлону в Тюмені

Фінський Контіолахті у 2015 приймав ЧС з біатлонуПід час ЧС з біатлону у Контіолахті, Фінляндія, 2015 р.
24 Лютого 2018, 21:44

Федерація біатлону США і Союз біатлоністів Чехії оголосили про рішення бойкотувати заключний етап Кубка світу з біатлону, який відбудеться в Тюмені 19-26 березня.

У заяві американської організації рішення Міжнародного союзу біатлоністів провести, як і планувалося, етап в Тюмені названо «абсолютно неприйнятним».

«Заради” чистого “спорту і з міркувань фізичної безпеки, ми не можемо брати участь», – заявили в федерації.

У керівництві Союзу біатлоністів Чехії заявили, що команда хоче «зберегти обличчя», нехай і ціною зменшення квоти через пропуску.

Американські біатлоністи не входять до числа лідерів загального заліку Кубка світу. Серед представників Чехії кращий на даний момент результат у бронзової призерки Ігор в Пхенчхані Вероніки Віткової, яка посідає в жіночому загальному заліку шосте місце.

Лідер загального заліку серед чоловіків, переможець останніх Кубків світу Мартен Фуркад виступив проти бойкоту етапу. Норвезький союз біатлоністів також заявив про плани взяти участь.

Заклики до Міжнародного союзу біатлоністів позбавити Росію права проведення етапу Кубка світу цього року були пов’язані з допінговими порушеннями.

Раніше про плани бойкотувати етап Кубка світу в Тюмені попереджала Канада.

У сезоні 2016/2017 етап в Тюмені був скасований. У наступному сезоні проведення етапів в Росії також не заплановано. Крім того, було скасовано проведення чемпіонату світу в Тюмені в 2021 році.