Смерть семирічного хлопчика на Сумщині призвела до заборони 4 лікарських засобів

Смерть семирічного хлопчика на Сумщині призвела до заборони 4 лікарських засобів Поштівка image 2
13 Серпня 2016, 08:54

Смерть дитини на Сумщині від ін’єкції призвела до заборони в Україні чотирьох лікарських засобів відповідної серії та виробника, що вводилися дитині. Про це повідомила прес-секретар прокуратури Cумської області Наталія Науменко.

„У рамках кримінального провадження за фактом неналежного виконання професійних обов’язків медичним працівником, що спричинило 9 серпня 2016 року смерть семирічного хлопчика, процесуальним керівником до проведення слідчих заходів залучено Державну службу з лікарських засобів у Сумській області. На даний час Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками видано розпорядження про тимчасову заборону реалізації чотирьох лікарських засобів відповідної серії та виробника, які вводились дитині. Заборона діє по всій території України до з’ясування всіх обставин провадження”, – розповіла Науменко.

За її інформацією, згідно з лікарським свідоцтвом, попередня причина смерті дитини – гостра серцево-судинна недостатність, анафілактичний шок. Остаточний висновок буде надано після проведення судово-медичної експертизи.

9 серпня 2016 року о 9 годині ранку в Сумську дитячу поліклініку звернулася мама з семирічним хлопчиком. Після огляду лікаря дитині поставлено діагноз – обструктивний трахеобронхіт. Медик призначила пацієнту лікування й виписала направлення на денний стаціонар. У маніпуляційному кабінеті після ін’єкції стан хлопчика раптово погіршився. Більше години лікарі проводили реанімаційні заходи, однак вони не принесли результатів. О 12.02 констатовано смерть дитини. За попереднім висновком медиків, причиною смерті став анафілактичний шок, тобто алергічна реакція на введений лікувальний препарат.

На даний час у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом неналежного виконання професійних обов’язків медичним працівником, що спричинило смерть малолітньої дитини, триває досудове розслідування, з метою повного та об’єктивного його проведення проходять першочергові слідчі дії, призначено всі необхідні експертизи, родичам хлопчика роз’яснено порядок призначення додаткової судово-медичної експертизи.