Смачний продукт врятує від інсульту

Смачний продукт врятує від інсульту Поштівка
14 Травня 2016, 21:21

Пристрасть до солодкого не обов’язково є шкідливою для вашого здоров’я – принаймні, коли йдеться про шоколад, кажуть дослідники.

Дослідження понад 33 000 шведських жінок показало, що у любительок цих ласощів в цілому нижчий ризик інсульту. Результати стали ще одним доказом того, що какао дуже корисне для здоров’я серця.

Керівник групи дослідників Сюзанна Ларссон з Каролінського інституту в Стокгольмі заявила, що попередні дослідження знайшли взаємозв’язок між флавоноїдами в шоколаді і зниженням високого кров’яного тиску, яке є важливим чинником ризику розвитку інсульту.

Однак вона зазначила, що останні дослідження не дають людям впевненість в абсолютній користі шоколаду, так як вона ще не була доведена.

«Шоколад слід вживати в помірних кількостях. Це пов’язано з тим, що в ньому багато калорій, жирів і цукру», – сказала вона.

«Оскільки темний шоколад містить більше какао і менше цукру, ніж молочний шоколад, споживання темного шоколаду є більш корисним», – вважає дослідниця.

Доктор Ларсон і її колеги проаналізували результати дослідження, яке включло самозвіти жінок у віці від 49 до 83 років про те, скільки шоколаду вони їли в 1997 році.

Протягом наступного десятиліття в цій групі відбулося 1549 інсультів, причому частіше це траплялося з жінками, які не любили шоколад.

Серед жінок, які споживали найбільшу кількість шоколаду – більш 45г в тиждень – було 2,5 випадків інсульту на 1000 жінок в рік. Серед жінок, які їли мінімум шоколаду (менш 8,9 грама в тиждень) цей показник склав 7,8.

Смачний продукт врятує від інсульту