Сліпе прослуховування показало, що сучасні скрипки краще скрипок Страдіварі

скрипка Страдіварі
11 Травня 2017, 10:09

Музиканти з хорошим слухом і звичайні люди не змогли відрізнити якість звучання сучасної скрипки від скрипок майстра Страдіварі, оцінюваних в мільйони доларів.

Група вчених на чолі з фізиком-акустиком з Франції Клаудією Фріц провели експеримент із сліпим прослуховуванням сучасних скрипок і старовинних скрипок роботи Антоніо Страдіварі.

В експерименті брали участь майже 140 осіб, які оцінювали звуки трьох сучасних скрипок і трьох інструментів Страдіварі в окремому виконанні і в складі оркестру.

Аудиторію, яка оцінювала звучання, складали як неспеціалісти, так і люди “з досвідченим слухом”, в тому числі музиканти.

Експерименти в Парижі і Нью-Йорку показали, що слухачі вважають звук сучасних скрипок кращим, ніж звук скрипок Страдіварі. Це стосується і окремого виконання, і виконання в складі оркестру.

Коментуючи результати дослідження, Фріц зазначила, що вони не обов’язково можуть бути екстрапольовані на всі скрипки, бо сліпі прослуховування були тільки з шістьма музичними інструментами.

Вона висловила сумніви, що дані дослідження якимось чином знизять ринкову вартість скрипок Страдіварі.

Майстер з виготовлення струнних інструментів Антоніо Страдіварі жив в Італії в 1644-1737 роках. Найбільш видатні скрипки були виготовлені в період з 1698-го по 1725 роки. У 2011 році одна з них була продана майже за $ 16 млн.

На даний час збереглося близько 650 його інструментів.

Джерело:

npr