Слідство по MH17: «Бук» був доставлений з РФ і потім вивезений туди

Слідство по MH17: «Бук» був доставлений з РФ і потім вивезений туди Поштівка
28 Вересня 2016, 15:13

Нідерландські слідчі підтвердили, що ракетна установка «Бук», з якої знищили малайзійський “Боїнг” рейсу MH17 в липні 2014 року над Донбасом, була доставлена з Росії. Про це в ефірі каналу 112 заявив посол України в Нідерландах Олександр Горін.

«Дуже чітко було заявлено, що літак був збитий ракетою «Бук», яка прийшла з території Російської Федерації і після цієї події була евакуйована на територію Російської Федерації», – сказав він.

Слідчі також констатували, що постріл був здійснений з району біля Первомайська, підконтрольного бойовикам.

Він підтвердив, що шлях «Бука» з території Росії в Україну і назад простежується на супутникових знімках.

«Простежується. Єдине, що не дається відповідь на перше питання – де зайшов «Бук» на територію України. Слідство триває з цього питання», – сказав він.

За словами Горіна, на запитання одного з родичів загиблих про те, кому належав «Бук», було сказано, що слідство з цього приводу ще триває.

«Далі буде найбільш складна частина. А саме, конкретно знайти і назвати тих людей, які приймали рішення, які віддавали наказ, які натискали на кнопку», – додав він.

Горін також повідомив, що нідерландські слідчі відзначили активну співпрацю України у цьому питанні. За їхніми словами, Україна надає всю необхідну інформацію.

Як відомо, у середу про такі висновки слідчих з посиланням на власні джерела повідомила британська The Guardian.

Слідство по MH17: «Бук» був доставлений з РФ і потім вивезений туди