Скандал із турбінами Siemens: Німеччина попередила Росію про можливе погіршення відносин

Федеральне Міністерство закордонних справ Німеччини (нім. Auswärtiges Amt, AA) в Берліні
23 Липня 2017, 11:18

Міністерство закордонних справ Німеччини попередило Російську Федерацію про можливе погіршення відносин між країнами після скандалу з поставками газових турбін німецького концерну Siemens до окупованого Криму, передає Bild am Sonntag з посиланням на представника МЗС Німеччини.

Зокрема, представник німецького МЗС заявив, що Берлін кілька разів звертав увагу Москви на порушення санкційного режиму і протиправні дії російських компаній. Також наголошується, що президент Росії Володимир Путін обіцяв, що турбіни Siemens не будуть використовуватися на окупованому півострові.

«Уряд знову нагадав Росії про ці запевнення і вказав, що таке масове порушення санкцій може погіршити відносини між Німеччиною і Росією», – повідомив представник МЗС Німеччини.

Як повідомлялося, про те, що турбіни незаконно ввезли з Росії до Криму для використання на електростанціях, стало відомо на початку липня 2017 року. Після цього Siemens подав до суду в Москві позови на три російські компанії, ймовірно, причетні до цього.

Російська сторона заявляє, що доставлені до Криму турбіни російського виробництва.

Санкції Євросоюзу забороняють європейським компаніям постачати будь-яке обладнання і продукцію, а також послуги до окупованого Росією Криму.