Швецію розворушили слова Трампа

20 Лютого 2017, 13:48

Заявою Трампа про події в Швеції здивований навіть шведський прем’єр, який в Twitter запитав: “Що курив Трамп?”.

Шведів вразила вчорашня заява Дональда Трампа про Швецію. Виступаючи перед прихильниками, президент США з обуренням послався на “те, що відбулося минулого вечора в Швеції”. Багато хто зрозумів це як теракт, хоча жодних терористичний нападів в цій країні насправді в п’ятницю ввечері не було.

“Необхідно стежити за безпекою в нашій країні. Ви бачите те, що відбувається в Німеччині. Ви могли бачити, що відбувається, минулого вечора, в Швеції. Хто б міг повірити? У Швеції! Вони прийняли дуже багато (мігрантів – ред.). І тепер у них проблеми, яких не можна було раніше уявити”, – сказав Трамп, і після цього згадав теракти, скоєні ісламістами в Ніцці, Парижі та Брюсселі.

Хештег #lastnightinSweden (#вчораввечерівШвеції) став дуже популярним в Twitter з 19 лютого. У Штатах слово “Швеція” за добу стало найпопулярнішим новинним запитом в Google. Користувачі задалися питанням: що ж сталося ввечері в п’ятницю у Швеції?

Деякі здогадалися звернутися на офіційний акаунт @Sweden Twitter, де щотижня чергує хтось з громадян Швеції, з питанням “Так що ж трапилося в Швеції вчора ввечері?” Черга відповідати випала шкільному бібліотекарю Еммі.

“Нічого. Нічогісінько в Швеції не сталося. Жодного терористичного нападу. Взагалі. Головна новина зараз – це Мелфест (музичний конкурс, що відбирає представника Швеції на Євробачення – ред.)”, – зазначила Емма.

Заява Трампа викликала бурю насмішок і критики навіть на найвищому рівні. Так, шведський прем’єр-міністр Карл Більдт у своєму Twitter задався питанням – що курив Дональд Трамп, розповідаючи про теракт.

“Звичайно, це серйозно в тому сенсі, що наймогутніша людина в світі висловлює негативне враження про Швецію. Тих, хто підтримує ідеї Трампа і хоче закрити кордони, такі висловлювання, зрозуміло, надихають”, – сказав екс-генконсул Швеції в Нью-Йорку Олле Вестберг.

Пізніше Трамп виправдався в Twitter, що говорив не про теракти, а про мігрантів у Швеції – тему, яка обговорювалася напередодні в документальному фільмі на телеканалі Fox News.

“Моя заява щодо того, що відбувається в Швеції, була заснована на передачі Fox News, в якій зачіпалася тема іммігрантів і Швеції”, – написав президент США.

Прес-секретар Білого дому Сара Хакабі Сандерс зазначила, що Трамп сказав про зростання злочинності в Швеції, не маючи на увазі конкретний випадок нападу.

Fox News – один з улюблених кабельних каналів Трампа, який він дивиться регулярно. Була версія, що Трамп міг почути новину про напад на суфійський мавзолей в місті Сехван-Шаріф в Пакистані. Ця назва віддалено схожа звучанням на “Швецію”, і президент США теоретично міг переплутати.

Що стосується Швеції, то рік тому її вразило вбивство 22-річної Олександри Межер – співробітниці центру утримання біженців біля Гетеборга. За звинуваченням у жорстокому вбивстві був заарештований 15-річний біженець з цього центру.

Зараз рівень злочинності в Швеції залишається на досить низькому рівні. Однак Швеція займає перше місце в Європі за кількістю джихадистів, які приєдналися до ІДІЛ, в перерахунку на душу населення.

Зазначимо, в США не вщухають акції протесту проти міграційної політики адміністрації Трампа. Вчора в Нью-Йорку близько тисячі людей зібралися на мітинг на підтримку американців-мусульман і громадян інших віросповідань.

Джерело:

Корреспондент.net