Штучне м’ясо завойовує американський ринок

бургер
30 Липня 2017, 00:22

Штучне м’ясо все сильніше стає схожим на сьогодення і якщо ще кілька років тому в США вартість бургера з котлетою з такого м’яса становила понад триста тисяч доларів, то зараз – $ 11.

За даними опитувань, уже 2/3 жителів США не проти спробувати вирощене в лабораторії м’ясо. А вчені готуються вивести продукт на світовий ринок.

Зазначимо, що більшість лабораторних методик вирощування м’яса передбачають використання справжніх тварин клітин, отриманих із сироватки крові. У біореакторі (ні, не в тому) з клітин формується мускулатура, яка і стає основою м’яса.

Раніше собівартість такої технології не дозволяла випустити штучне м’ясо на ринок і масштабувати виробництво. Так, в 2013 році біолог Марк Пост з Університету Маастрихта створив перший у світі бургер з вирощеного в пробірці м’яса. Виробництво продукту обійшлося $325 000. Відтоді розвиток технологій поступово знижував цю ціну, і сьогодні кілограм штучного м’яса коштує вже $80, а один бургер – $11. Таким чином, за чотири роки ціна скоротилася майже в 30 000 разів.

Втім, вченим ще є над чим попрацювати. Станом на листопад 2016 року, півкіло яловичого фаршу коштувало $3,6, тобто майже в 10 разів дешевше, ніж м’ясо з пробірки. Однак вчені вірять, що через 5-10 років штучні фрикадельки і гамбургери будуть продаватися в магазинах за помірною ціною.