Штайнмаєр: Європі загрожує нова гонка озброєнь

Штайнмаєр: Європі загрожує нова гонка озброєнь Поштівка
26 Серпня 2016, 11:30

Глава МЗС Німеччини закликає розпочати нові дебати з РФ про контроль над звичайними видами озброєнь у ЄвропіБезпека у Європі перебуває під серйозною загрозою, тому світовій спільноті необхідно продовжити роботу для відновлення контролю над озброєннями. Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр у своїй статті для газети Frankfurter Allgemeine Zeitung. Про це повідомляє Поштівка.

За словами Штайнмаєра, протиправною анексією Криму Росія поставила під сумнів базові принципи європейської структури безпеки, незважаючи на те, що з’явилися нові форми конфронтації і зросла роль нових технологій.

“Європі загрожує нова, небезпечна спіраль гонки озброєнь”, – підкреслив глава МЗС Німеччини. З його слів, в цій ситуації необхідно зловити Росію на слові і почати нові дебати про контроль над звичайними видами озброєнь в Європі.

Як вважає глава МЗС ФРН, у відносинах з Росією потрібно проводити подвійну стратегію, поєднуючи залякування і ослаблення напруженості. При цьому Штайнмайер підкреслив, що пропозиція про співпрацю з Росією має бути конкретним, інакше “баланс буде втрачено”.

За словами німецького дипломата, до світу в Європі в останні два десятиліття ставилися як до чогось само собою зрозуміле. “Зараз, однак, все знову поставлено на карту. Між Росією і Заходом утворилася глибока прірва, і я побоююся, що нам не вдасться швидко усунути її, навіть докладаючи найсерйозніші зусилля”, – підкреслив Штайнмаєр.