Побутова хімія. Зручність шкодить здоров’ю

Побутова хімія. Зручність шкодить здоров'ю Поштівка image 2
23 Травня 2016, 10:48

Забруднення повітря вже досягло критичної позначки, тому дуже важливо знизити вплив отруйних речовин на організм. Особливо це стосується повітря в приміщенні. Побутова хімія, хоч і є незамінним помічником в домашніх справах, також відноситься до сильних забруднювачів повітря. Чистячі та миючі засоби полегшують життя, але в той же час негативно впливають на здоров’я людини і викликають такі хвороби як рак, гіпертонія, алергія, нервові розлади і т.д.

Особливо великої шкоди завдають дешеві миючі засоби, в них містяться фосфорні добавки, які викликають дерматит, і шкідливі поверхнево-активні речовини, що порушують обмін речовин.

Любителі чистоти ризикують заробити собі хронічні захворювання і загальне зниження імунітету, якщо будуть вимивати будинок кілька разів на день.

Найбільшої шкоди завдають такі миючі засоби:

Пральні порошки

Особливої ​​різниці немає, засипати порошок в пральну машину або прати вручну. Так чи інакше ми вдихаємо мікрочастинки порошку, вони проникають в дихальну систему, при контакті зі шкірою рук через пори відразу в кров. Пральня теж не врятує від шкоди побутової хімії, адже повністю відіпрати тканини від порошку неможливо, його частинки міцно утримуються у волокнах.

Ми не закликаємо користуватися для прання золою, як наші предки, ми рекомендуємо намагатися по можливості знизити негативний вплив побутової хімії на здоров’я людини. Варто звертати особливу увагу на зміст в пральному порошку поверхнево-активних речовин (ПАР) і фосфатів – гранична “доза” 5%. Можна визначити якість прального порошку в домашніх умовах: наповніть стакан звичайною водою і додайте туди три краплі зеленки. Після цього покладіть в стакан трохи порошку і розмішайте. Після хорошого порошку вода побіліє.

Миючі засоби для посуду

Миючі засоби хороші тим, що не мають такої кількості летючих речовин, як пральні порошки, а значить, небезпеки вдихання шкідливих компонентів немає. Тут криється інша біда. Перенасичений ПАРами миючий засіб легко проникає через пори на шкірі рук в кров і може викликати алергію і загальне зниження імунітету. З посуду миючий засіб змивається дуже погано – потрібно обполіскувати тарілки не менше 15 секунд або ж користуватися посудомийною машиною. При ручному митті варто користуватися содою або миючими засобами з натуральними маслами, які виводять жир.

Чистячі засоби з агресивними хімічними добавками

Зазвичай це чистячі засоби для сантехніки, плит, різного роду поверхонь. Оскільки в них містяться кислоти, феноли і багато інших отруйних речовин, для здоров’я користуватися такими засобами просто неприпустимо. Вони пригнічують печінку, нирки, травний тракт, нервову систему. Після використання засобу для чищення, повітря в житловому приміщенні стає в кілька разів бруднішим і шкідливішим, ніж вуличне. Дихати їм вкрай небезпечно!

Чим же замінити отруйні миючі засоби? Чудовою альтернативою є глина, пісок, оцет, лимонна, цитрусова кислоти, сік алое. Звичайно, прибирання за допомогою цих засобів займе більше часу, ніж з новомодними миючими речовинами, однак буде абсолютно безпечним для здоров’я.

Аерозоль для скла

На перший погляд аерозолі нешкідливі, проте при їх розпилюванні в дихальну систему потрапляє отруйний ізопропанол. Якщо вже ніяк не обійтися без хімічних речовин при відмиванні скла, тоді хоча б потрібно користуватися рідкими речовинами, які не настільки інтенсивно випаровуються. Є більш безпечний засіб – розчин оцту або розчин соди. Для жирних плям підійде звичайне мило, для іржі – лимонна кислота, для сантехніки оцет і сода.

Як зменшити шкоду від побутової хімії?

Після прибирання добре провітрюйте приміщення. Після прибирання завжди залишається шар хімікатів, які продовжують випаровуватися і потрапляти в організм. Хімічні засоби (хлор, аміак, формальдегід, фенол тощо) накопичуються в суглобах, м’язах і пагубно впливають на здоров’я людини. Низький імунітет, респіраторні захворювання, алергія, дерматит – ось “джентльменський набір” кожного любителя чистоти. До того ж, стерильність не є гарантією здоров’я, навпаки, потрібні нам мікрофлора і імунітет руйнується, і людина стає жертвою багатьох захворювань.

dishisvobodno.ru

Побутова хімія. Зручність шкодить здоров’ю