- Поштівка - https://poshtivka.org -

Що таке спрощене провадження при розгляді справи про аліменти

Чи може суд виносити рішення щодо аліментів без присутності сторін

Поштівка спробувала розібратися що означає спрощене провадження при розгляді справ про аліменти.

Відповідає Олена Любимова, адвокат:

“З прийняттям нового ЦПК питання про аліменти на дитину може розглядатися в спрощеному провадженні без виклику сторін. Але врахуйте, що на практиці це виглядає так: подається позовна заява, відкривається провадження, і суд, спираючись тільки на враження від поданих документів, приймає рішення.

Так само діє і апеляційна інстанція. А касація взагалі відмовляє в розгляді касаційної скарги, адже не можна оскаржити судові рішення в малозначущих справах, крім випадків, якщо: касаційна скарга стосується питання, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики; справа має значний громадський інтерес або виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу; суд першої інстанції відніс справу до категорії малозначущих помилково.

Так, в ЄДРСР справам про аліменти надано статус справ незначною складності. В такому разі оскарження рішень по аліментах вважається зловживанням системою оскарження (суди посилаються на Рекомендації № R (95) 5 Комітету міністрів Ради Європи від 07.02.1995)” .

Нагадаємо, раніше в Україні вже ввели нові покарання для боржниківаліментників. Всіх злісних неплатників аліментів відтепер можна знайти в інтернеті. Запрацював новий публічний реєстр від Мін’юсту [1] – erb.minjust.gov.ua, до якого внесено дані 70 тис. українців, які заборгували аліментні виплати дітям.

Як пояснили в Мін’юсті, в документі вказані виключно імена тих, щодо кого відкриті виконавчі провадження через заборгованість більше трьох місяців, тому база не зовсім повна. Нагадаємо, за даними відомства, всього в країні від несплати страждають близько 600 тис. дітей.

Читайте також: Мін’юст відкрив Єдиний реєстр боржників [2]