Що таке спрощене провадження при розгляді справи про аліменти

antikoruptsiyniy-sud
2 Грудня 2018, 12:19

Чи може суд виносити рішення щодо аліментів без присутності сторін

Поштівка спробувала розібратися що означає спрощене провадження при розгляді справ про аліменти.

Відповідає Олена Любимова, адвокат:

“З прийняттям нового ЦПК питання про аліменти на дитину може розглядатися в спрощеному провадженні без виклику сторін. Але врахуйте, що на практиці це виглядає так: подається позовна заява, відкривається провадження, і суд, спираючись тільки на враження від поданих документів, приймає рішення.

Так само діє і апеляційна інстанція. А касація взагалі відмовляє в розгляді касаційної скарги, адже не можна оскаржити судові рішення в малозначущих справах, крім випадків, якщо: касаційна скарга стосується питання, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики; справа має значний громадський інтерес або виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу; суд першої інстанції відніс справу до категорії малозначущих помилково.

Так, в ЄДРСР справам про аліменти надано статус справ незначною складності. В такому разі оскарження рішень по аліментах вважається зловживанням системою оскарження (суди посилаються на Рекомендації № R (95) 5 Комітету міністрів Ради Європи від 07.02.1995)” .

Нагадаємо, раніше в Україні вже ввели нові покарання для боржниківаліментників. Всіх злісних неплатників аліментів відтепер можна знайти в інтернеті. Запрацював новий публічний реєстр від Мін’юсту – erb.minjust.gov.ua, до якого внесено дані 70 тис. українців, які заборгували аліментні виплати дітям.

Як пояснили в Мін’юсті, в документі вказані виключно імена тих, щодо кого відкриті виконавчі провадження через заборгованість більше трьох місяців, тому база не зовсім повна. Нагадаємо, за даними відомства, всього в країні від несплати страждають близько 600 тис. дітей.

Читайте також: Мін’юст відкрив Єдиний реєстр боржників

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!