Що буде з українцями, які не встигнуть заробити 35 років стажу для отримання пенсії

пенсіїВ коридорах Пенсійного Фонду
5 Серпня 2017, 20:37

Уже цієї осені в Україні в другому читанні розглянуть проект так званої “пенсійної реформи”.

Велика ймовірність остаточного ухвалення законопроекту, який змінює систему нарахування пенсій, змусила українців замислитися, а що їх чекатиме після закінчення трудового стажу і виходу на пенсію.

Журналісти вирішили розібратися з цим питанням і проконсультуватися у фахівців в даній сфері.

В результаті з’ясувалося, що вже наступного року для виходу на пенсію буде необхідно як мінімум 25 років трудового стажу, і потім з кожним наступним роком ця вимога буде підвищуватися на 12 місяців.

Тобто якщо депутати підтримають проект “пенсійної реформи”, то вже з наступного року будуть посилені вимоги для отримання мінімальної пенсії.

Зокрема, тим, хто має менше 15 років стажу, доведеться задовольнятися соціальною допомогою замість пенсії.

Цією “пенсійною реформою” передбачено, що у 2018-2020 роках тим, хто має хоча б 15 років стажу, буде призначена тимчасової соціальна допомога.

Як розповіла старший науковий співробітник Інституту демографії Лідія Ткаченко, люди яким не вистачає стажу за новими критеріями, матимуть право отримати тимчасову допомогу – до 63 або до 65 років, і тільки потім вони отримають вже свою звичайну пенсію за віком.

Також неприємна новина для тих, хто не напрацював і 15 років стажу.

Вони на пенсію взагалі не матимуть права. Розраховувати доведеться тільки на державну соціальну допомогу, а вона, як уточнила експерт, за законопроектом має надаватися з 65.

Державна соціальна допомога для осіб, які досягли пенсійного віку, але не набули право на пенсію, зараз призначається з 63 років (на 3 роки пізніше звичайного пенсійного віку), а буде, за законопроектом, з 65 (на 5 років пізніше), – каже Лідія Ткаченко.

Пенсійний фонд буде жорстко відстежувати весь трудовий стаж кожної людини.

Чим більше у пенсіонера трудовий стаж після 2004 року, тим складніше йому буде виконати цей критерій. Зате тим, кому виповниться 60 років після 2027 року, потрібно буде мати всього 35 років стажу.

Варто зазначити, що сьогодні пенсії виплачують за 20 різними законами – “спеціальні” пенсії є для чиновників, журналістів, педагогів, суддів, прокурорів і т.д..  Певні категорії пенсіонерів користуються привілеями, зокрема, правом дострокового виходу на пенсію. Це позбавляє пенсійну систему принципу справедливості, але так званою “пенсійною реформою” ці пільги навряд чи будуть скасовані – депутати на це не наважаться.

Як раніше повідомляла «Поштівка», міністр соціальної політики України Андрій Рева повідомив, що громадяни України матимуть можливість «купити» роки трудового стажу, яких бракує для отримання пенсії.

За матеріалами сайту “Сегодня”.

Читайте також: Інфляція в три рази перекриє заплановане підвищення пенсій – екс-міністр економіки

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!