Шевченківський суд відмовився визнавати факт збройної агресії РФ проти України

зелені чоловічки«Зелені чоловічки» захоплюють Крим. Березень 2014 р.
12 Травня 2016, 14:40

Проти юридичного визнання факту збройної агресії Росії в Україні виступили в Адміністрації президента, заявив правозахисник Станіслав Батрин. Про це інформує “Дзеркало тижня”.

Український суд не визнав факту збройної агресії Росії проти України, повідомляє ініціатор справи, правозахисник, керівник проекту “Відкритий Суд” Станіслав Батрин.

Як повідомляє Батрин, рішення про невизнання факту збройної агресії проти України було прийнято Шевченківським судом Києва 12 травня, за підсумками майже 2 років судового розгляду. Зазначається, що суд першої інстанції двічі відмовлявся відкривати провадження за цим позовом, однак правозахисник здобув 2 перемоги в апеляційних судах, після чоло справу таки відкрили. Надалі, перший суддя, який слухав цю справу, взяв самовідвід.

За словами Батрина, чималу роль у судовому рішенні зіграла позиція Адміністрації президента України, яка фактично закликала суд не визнавати агресії РФ проти України.

“Цікаво, що 9 лютого в суд надійшов факс з Адміністрації президента за підписом Б. Ложкіна з проханням відкласти засідання по справі “з метою формування правової позиції та надання пояснень”, а надалі позиція президента була чітко сформована – президент просив відмовити в задоволенні заяви про встановлення факту збройної агресії Російської Федерації”, – зазначив він.

Як зазначає правозахисник, дивну роль у судовому процесі зіграло Міністерство внутрішніх справ, яке відмовилося надавати суду докази російської агресії.

Нагадаємо, що правозахисник Станіслав Батрин ще 29 серпня 2014 року звернувся до Шевченківського районного суду з вимогою про встановлення факту збройної агресії проти України. За час судового розгляду заявник та волонтери змогли залучити в якості доказів понад 1000 листів офіційних документів органів державної влади.

Як повідомлялось раніше, участь у даній справі приймають Служба безпеки України, Міністерство оборони України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство юстиції України, Генеральна прокуратура України, Антитерористичний центр при СБУ, посольство Російської Федерації в Україні, президент України в особі Адміністрації.

Шевченківський суд відмовився визнавати факт збройної агресії РФ проти України