Шабунін розповів, хто в СБУ «доїть» бізнес

ШабунінВіталій Шабунін
19 Серпня 2017, 13:44

НАТО вимагає від нас реформи СБУ, частиною якої є ліквідація непритаманних їй функцій, зазначив Шабунін

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що управління «К» Павла Демчини та економічне управління СБУ просто «доять бізнес».

Про це Шабунін заявив в ефірі програми на телеканалі ZIK.

«Нинішня війна в Україні не закінчиться до тих пір, поки ми не заберемо в СБУ непритаманні спецслужбам функції. Більше того, це вимога для нашого зближення з НАТО. От що заважає Порошенку подати законопроект, який забирає в СБУ непотрібні функції і цей ресурс віддає у найважливіше – контррозвідку та контртерор? Бажання використовувати СБУ для контролю невигідних політиків та банального «віджиму» бізнесу», – заявив голова Центру протидії корупції.

Він підкреслив, що на сьогодні в СБУ є дві вертикалі.

«Перша – так звана військова вертикаль, контррозвідка та контртерор. Але у неї дуже обмежені можливості «доїти бізнес». Більшість, але не всі займаються війною, за що я їм щиро дякую, як громадянин, тобто, вони проводили операції, якими я пишаюся, як українець. І ці функції, контррозвідка та контртерор є невід’ємними функціями будь-якої притомної служби світу», – зазначив Шабунін.

За його словами, інша вертикаль СБУ – це управління «К» Павла Демчини та економічне управління.

«Ці дві просто «доять бізнес». Толку від їхньої роботи­ – нуль! Вони руйнують конкурентність в Україні і знищують бізнес. Так от, ми сьогодні воюємо саме з цією вертикаллю, вертикаллю Демчини», – наголосив Шабунін.

Зокрема, на переконання голови Центру протидії корупції, нинішня війна в Україні не закінчиться до тих пір, поки ми не заберемо в СБУ непритаманні спецслужбам функції.

«Більше того, це вимога для нашого зближення з НАТО. НАТО вимагає від нас реформи СБУ, частиною якої є ліквідація непритаманних їй функцій. От що заважає Порошенку подати законопроект, який просто забирає в СБУ непотрібні функції і цей ресурс віддає у найважливіше – контртерор та контррозвідку? Бажання використовувати СБУ для контролю невигідних політиків та банального «віджиму» бізнесу», – акцентував Шабунін.

Шабунін розповів, хто в СБУ «доїть» бізнес