Сергій Соболєв: Генсек ПАРЄ перевищив повноваження і має піти у відставку

Турбйорн Ягланд
27 Листопада 2017, 22:44

Генеральний секретар Парламентської асамблеї Ради Європи Турбйорн Ягланд, який заявив про можливість повернення Росії, фактично порушив усі резолюції ПАРЄ, прийняті в момент російської агресії проти України у 2014 році.

Таку думку висловив народний депутат України, член делегації ПАРЄ Сергій Соболєв у ефірі телеканалу ZIK.

«Це безпрецедентний випадок, коли особа, яка не є політиком, а тільки найнятим на роботу виконавчим секретарем, дозволяє собі робити заяви, чи буде повертатися Росія до ПАРЄ, і на яких умовах», – прокоментував Сергій Соболєв.

На думку члена делегації ПАРЄ, генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд, який зробив такі заяви, фактично порушив усі резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи, прийняті в момент російської агресії проти України у 2014 році. І саме цей факт став дуже серйозним приводом для обговорення у комітетах ПАРЄ.

«Я вважаю, що генсек Турбйорн Ягланд явно перевищив свої повноваження, і не має права далі обіймати цю посаду. Я впевнений, що не тільки українська делегація має поставити це питання на обговорення, оскільки ключовими принципами Ради Європи є повага до прав людини, міжнародні безпеки, що і порушила Російська Федерація в результаті агресії», – зауважив Сергій Соболєв.

Також член делегації ПАРЄ нагадав, що подібна ситуація була і з колишнім Президентом ПАРЄ, який був достроково звільнений, через те, що дозволив собі стати на бік країни-агресора і злітав російським літаком до Сирії разом з представником Росії.