Середня тривалість життя в ЄС перевищила 80 років

Середня тривалість життя в ЄС перевищила 80 років Поштівка
24 Листопада 2016, 18:16

Вчені заявили про те, що середня тривалість життя в ЄС вперше в історії перевищила 80 років, повідомляє The Independent з посиланням на доповідь Європейської комісії та Організації економічного співробітництва і розвитку.

Мешканці західних країн ЄС живуть у середньому на вісім років довше, ніж представники Центральної та Східної Європи. Разом з тим, як підкреслює видання, тривалість життя значно скорочується через хвороби, викликані палінням, вживанням алкоголю та ожирінням.

У ході дослідження вчені вивчили тривалість життя в 28 країнах ЄС і встановили, що у 1990 році вона становила 74,2 роки, а до 2014 року збільшилася до 80,9 років.

Разом з тим в середньому 550 тисяч людей працездатного віку помирає щороку від серцевих захворювань, інсультів, діабету, раку і захворювань дихальної системи. А кількість людей, що страждають ожирінням, наблизилося до 16% порівняно з 11% у 2000 році. У загальній складності близько 50 мільйонів жителів ЄС, більшість з яких старше 65 років, страждають двома або більше хронічними захворюваннями.

Раніше вчені заявили про те, що жінки і самиці в середньому живуть довше чоловіків і самців і на це положення речей не впливає розвиток науки і медицини.

Джерело:

Дзеркало тижня Україна