СБУ підтвердили затримання 43 учасників блокади Донбасу

14 Березня 2017, 09:09

Служба безпеки України підтвердила затримання 43 учасників блокади Донбасу в зоні проведення антитерористичної операції.

Про це йдеться у повідомленні управління СБУ в Донецькій області в Facebook.

Повідомляється, що у зв’язку із зростанням загрози терактів на об’єктах інфраструктури Донецької та Луганської областей Антитерористичний центр при СБУ прийняв рішення про застосування контрдиверсійних заходів.

“Під час проведення заходів в населених пунктах Торецьк, Щербинівка та Курдюмівка (район проведення АТО) співробітники СБ України виявили групу осіб із зброєю й іншими засобами ураження. На пропозицію здати зазначену зброю отримали відмову, про що було повідомлено в поліцію. В подальшому правоохоронцями було затримано 43 особи, у яких вилучено 8 одиниць вогнепальної зброї, 2 предмета схожі на гранати, значна кількість пляшок із запальною сумішшю. Все вилучене направлено на експертизу”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, блокада Донбасу почалася в Луганській області 26 січня. Блокада Донбасу за допомогою перекриття залізниці в Луганській області була протестом проти контрабанди через лінію розмежування та “торгівлі на крові”.

Через дії силових структур на Майдан Незалежності в Києві вийшло близько півтисячі людей на підтримку блокади Донбасу.

Також у зв’язку з розгоном учасників блокади Донбасу в Донецькій області активісти зайняли будівлю Волинської обласної державної адміністрації.

Повідомляється, що після того, як активісти підійшли до будівлі ОДА, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик вийшов до них і підтвердив, що він проти блокади, але не підтримує силовий розгін. Крім того, він заявив, що був не в курсі розгону і попросив час на переговори з керівництвом.

Після закінчення виділеного на переговори часу активісти зайняли овальний зал ОДА, а Гунчик пообіцяв, що ніхто не буде затриманий. Однак активісти заявили, що не залишать будинок, доки затриманих учасників блокади Донбасу  не відпустять, не звільнять В’ячеслава Аброськіна з посади заступника голови Національної поліції, а також поки волинська влада не висловить підтримку блокаді Донбасу. Також активісти написали лист президенту Петру Порошенку з відповідними вимогами. Крім того, вони заявили, що готові поставити блокадні редути в області.

Джерело:

РБК Україна