“Сбербанк” в Україні не обслуговуватиме за “документами” непідконтрольних територій

10 Березня 2017, 09:55

Дочірній банк Сбербанку Росії в Україні – ПАТ “Сбербанк” – не обслуговує фізичних та юридичних осіб на підставі документів, виданих на непідконтрольних української влади територіях, повідомляється в коментарі банку у відповідь на запит агентства “Інтерфакс-Україна”.

“ПАТ “Сбербанк, будучи українським комерційним банком і здійснюючи свою діяльність на підставі ліцензії НБУ, неухильно дотримується норми українського законодавства. Банк не обслуговував, не обслуговує і не має наміру обслуговувати фізичних і юридичних осіб на підставі документів, виданих на непідконтрольних української влади територіях, і не здійснює фінансові операції на даних територіях. Банк обслуговує клієнтів виключно на підставі документів, що ідентифікують їх у відповідності з вимогами українського законодавства”, – зазначено в повідомленні.

Як наголошується в повідомленні, всі клієнти банку проходять процедуру обов’язкової ідентифікації відповідно до вимог законодавства України про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму та Положення НБУ про здійснення банками фінансового моніторингу (постанова НБУ №417), що підтверджено, зокрема, перевірками НБУ. Зокрема, згідно із законодавством України з питань фінансового моніторингу, банк не обслуговує особи, включені в офіційний перелік причетних до здійснення терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції, та здійснює блокування фінансових операцій таких осіб з урахуванням рекомендацій FATF та відповідних рішень Ради національної безпеки і оборони (РНБО) і Кабінету міністрів України.

“ПАТ “Сбербанк” працює в штатному режимі, безумовно виконуючи свої зобов’язання в повному обсязі перед клієнтами та партнерами з дотриманням норм національного та міжнародного права”, – зазначено в повідомленні.

Нагадаємо, Нацбанк вказав про звернення до РНБО з метою введення санкцій проти “дочки” Сбербанку РФ в Україні.

Джерело:

Експрес