Ринок землі: Світовий банк тисне на Україну

земля
18 Листопада 2017, 13:49

Президент групи Світового банку Джим Йонг Кім пов’язує подальше отримання Україною інвестицій з проведенням земельної реформи. Так Світовий банк намагається лобіювати відкриття ринку землі в Україні.

Так, Джим Йонг Кім заявив, що після того, як будуть зроблені кроки з проведення земельної реформи та створення Антикорупційного суду, можна говорити про подальші інвестиції. Це, на його думку, стане запорукою змін у зовнішньому іміджі України.

Важливими сферами реформування для подальшого отримання інвестицій він назвав охорону здоров’я, земельну реформу і боротьбу з корупцією.

Кім вважає, що підвищення прозорості та відкриття ринку землі збільшить інвестиції в Україну.

“Прихід інвесторів в цей сектор призведе до підвищення продуктивності. Для мільйонів людей ― власників паїв і ділянок ― це додаткові доходи від оренди, це дасть можливість наповнити бюджет і вивільнити кошти, які можна буде направити на інші сфери, зокрема, на охорону здоров’я”,
― сказав він.

За словами президента групи СБ, відкриття ринку землі дозволить, за попередніми підрахунками, збільшити ВВП на 1,5%, і на цей сектор звертають найбільшу увагу інвестори з точки зору подальшого розвитку України.

Крім того, він наголосив на необхідності створення Антикорупційного суду після тих кроків, які вже були зроблені раніше в боротьбі з корупцією.

Тим часом, він зазначив, що група Світового банку шукає можливості розширення фінансової підтримки реформ, що проводяться в Україні.

“Коли ми досягли ліміту можливого кредитування України, обмінялися певними зобов’язаннями з європейськими інституційними банками з тим, щоб ми могли дати більше Україні. Зараз додатково шукаємо можливості звільнити ті чи інші ресурси, щоб направити їх в Україну”,
― сказав він.

Натомість, серед українських фермерів такого оптимізму немає, адже відкриття ринку землі обернеться для України значними втратами.

Джерело:

Агро-Центр

Ринок землі: Світовий банк тисне на Україну