Росія стривожена проблемою нестачі води в анексованому Криму

Північно-Кримський канал біля селища Леніно. Крим.
30 Червня 2017, 00:10

Ситуація із забезпеченням Криму водою досить складна, це гальмує розвиток півострова і створює складності для туризму та сільського господарства.

Про це заявив секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев, передає «Інтерфакс-Росія».

«Нестача води стримує соціально-економічний розвиток регіону, формує загрози функціонуванню базових для економіки Криму аграрного та санаторно-курортного комплексів», ― сказав Патрушев.

«Загальний водозабір в 2016 році скоротився в п’ять разів у порівнянні з 2014 роком», ― додав він.

За його словами, особливо турбує ситуація із забезпеченням прісною водою сходу півострова: її подача в деяких місцях здійснюється в обмеженому режимі.

Також Патрушев зазначив, що на 92% скоротилися площі зрошуваних земель, припинено виробництво рису, в важких умовах виявилися прісноводні рибні господарства, страждають також промислові підприємства.

«Необхідно прийняти комплекс додаткових заходів щодо скорочення дефіциту водних ресурсів, в тому числі, можливо, за рахунок оптимізації водоспоживання та використання альтернативних варіантів водопостачання, наприклад, таких як опріснення морської води, застосування замкнутого водообороту», ― зазначив секретар Радбезу.

Крім того, він наголосив на важливості забезпечення захисту від несанкціонованого проникнення на території гідротехнічних споруд і об’єктів водопостачання Криму.

Нагадаємо, 30 квітня на адміністративному кордоні з Кримом була споруджена дамба, яка перекрила подачу води на окупований півострів.

Росія стривожена проблемою нестачі води в анексованому Криму