Росія використовує проти українців недозволені методи дізнання й тиску

МЗС: Росія вчинила агресію, є стороною міжнародного збройного конфлікту і відповідальна за наслідки Поштівка image 1
27 Червня 2017, 08:19

МЗС України рішучо закликає держави-члени Організації Об’єднаних Націй консолідувати зусилля для посилення тиску на Росію для запобігання катуванням чи жорстокому поводженню з людьми.

Про це йдеться у коментарі на сайті МЗС.

“України в черговий раз привертає увагу міжнародного співтовариства до серйозних та системних порушень прав людини з боку Російської Федерація як держави-агресора, жертвами яких щоденно стають громадяни нашої держави на Сході України, а також в окупованій Автономній Республіці Крим”, – наголошується у повідомленні.

У вітчизняному дипломатичному відомстві відзначають, що Росія продовжує використовувати українців для агресії проти України. “Незважаючи на численні заклики України й міжнародного співтовариства з вимогою негайно звільнити незаконно утримуваних і засуджених українців, як на території РФ, так і в окупованому Криму, російське керівництво продовжує використовувати громадян України як заручників своєї агресивної політики проти нашої держави”, – відзначають дипломати.

У МЗС також наголошують: “Сьогодні маємо беззаперечні свідчення щодо систематичного застосування щодо громадян України, які утримуються на території Росії та на окупованих територіях, недозволених методів дізнання, тортур, методів психологічного тиску”.

Відтак, українські дипломати резюмують: “Закликаємо держави-члени ООН консолідувати зусилля для посилення тиску на Російську Федерацію та примусити її дотримуватись своїх міжнародно-правових зобов’язань, в тому числі й Конвенцію проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, та Європейську конвенцію про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню”.

Росія використовує проти українців недозволені методи дізнання й тиску