Російські військові перебувають на Придністров’ї незаконно – Конституційний суд Молдови

ОГРВ
3 Травня 2017, 11:09

Судді зазначили, що близько 11% території Молдови є окупованою.

Російські військові на території Придністровського регіону Молдови перебувають незаконно. Таке рішення у вівторок, 2 травня, ухвалив Конституційний суд Молдови.

Суд підкреслив, що Молдова є нейтральною країною, а принцип нейтралітету не суперечить її конституції і законодавству. В той же час судді зазначили, що “близько 11 відсотків території Молдови є окупованою, а російська армія не була виведена з Придністровського регіону”.

Конституційний суд також дійшов висновку, що “принцип нейтралітету не перешкоджає участі Молдови у миротворчих операціях та військових навчаннях, спрямованих на підвищення боєздатності армії для того, щоб забезпечити безпеку країни”.

Нагадаємо, два роки тому в Конституційний суд звернулася Ліберальна партія Молдови, вимагаючи визнати неконституційним перебування російських миротворців на території Придністров’я.

Раніше уряд Молдови тимчасово обмежив чиновникам поїздки в Росію.

Як повідомлялося, Росія почала поповнювати Оперативну групу російських військ (ОГРВ) у Придністров’ї місцевими жителями, які мають громадянство РФ. До цього Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції Молдови викликало посла РФ Фаріта Мухаметшина через інформацію про те, що в зоні безпеки на Дністрі, здійснюється набір жителів Молдови в російську армію.

21 травня 2015 року український уряд офіційно розірвав угоду, згідно з яким було дозволено транзит російських військових і призначених для них вантажів через придністровсько-українські кордони. У свою чергу, влада Молдови підтримала блокадні мери Києва щодо Придністров’я і почала ставити перешкоди доставці вантажів для російських військови.

Російські військові перебувають на Придністров’ї незаконно – Конституційний суд Молдови