Російські фанати пообіцяли на ЧС-2018 влаштувати англійцям «фестиваль насильства»

17 Лютого 2017, 10:48

Російські футбольні фанати готуються до масштабних бійок зі своїми західними опонентами на чемпіонаті світу з футболу 2018 року, який повинен пройти в Росії.

Про це повідомляє The Guardian з посиланням на фільм Бі-бі-сі про російських футбольних хуліганів.

Фільм Бі-бі-сі про російських футбольних хуліганів повинен незабаром вийти в ефір. У фільмі, за словами видання, лідери російських угрупувань зізналися, що готуються влаштувати на ЧС-2018 «фестиваль насильства» для західних фанатів. При цьому вболівальники з Англії будуть піддаватися атакам з 100% вірогідністю

Зокрема про це розповів лідер фанатів московського «Спартака», який, за даними західних ЗМІ, міг віддалено керувати нападами російських фанатів на англійців в Марселі в 2016 році. При цьому сам він ще тоді заявляв, що буде судитися через подібні публікації з британськими таблоїдами, оскільки давно відійшов від навколофутбольних розборок і є законослухняною сімейною людиною.

У матеріалі The Guardian також наводяться слова лідера угруповання Орел Butchers, що знаходилася в центрі погромів в Марселі, якогось Дениса. Він підтвердив, що англійці в Росії з 100% вірогідністю знову піддадуться нападам. Денис порадив їм ходити разом з сім’єю або дітьми, щоб уникнути неприємностей. Фанати-чоловіки, які приїхали на ЧС-2018, за його словами, повинні бути готові «отримати по дупі».

Ще один футбольний фанат з Ростова, на правах анонімності, розповів британському ЗМІ, чому об’єктами нападів служать саме англійці. За його словами, якщо вже вони вважаються прабатьками навколофутбольного руху, то природно повинні очікувати сутичок. Він також додав, що якщо для когось чемпіонат 2018 року буде «святом футболу», то для фанатів це буде «фестивалем насильства».

При цьому анонім зазначив, що Кремль напевно постарається максимально припинити бійки і вплинути на лідерів хуліганів, які здатні організувати якусь акцію. Влітку 2016 року, після погромів в Марселі, західні ЗМІ писали, що до заворушень міг бути причетний сам Кремль.

У лютому 2017 року стало відомо, що російським фанатам, які брали участь в марсельних зіткненнях, заборонять отримувати паспорт вболівальника на чемпіонат 2018 року. Раніше говорилося, що МВС уклало список з 50 буйних фанатів, яких не пустять на матчі чемпіонату світу і Кубка конфедерацій.

Голова комітету РФС з безпеки і роботі з уболівальниками заявив, що анонсований фільм Бі-бі-сі знятий для дискредитації чемпіонату світу з футболу 2018 року і Росії в цілому.

З приводу фільму Бі-бі-сі висловився і президент FIFA Джанні Інфантіно, заявивши, що не боїться за проведення чемпіонату світу в Росії і повністю довіряє владі в питаннях забезпечення безпеки.

Джерело:

TJ

Російські фанати пообіцяли на ЧС-2018 влаштувати англійцям «фестиваль насильства»