Регулярне відвідування сауни зменшує ризик розвитку старечого недоумства, – медики

29 Січня 2017, 21:17

Дослідження показало, що у чоловіків, які відвідували сауну від чотирьох до семи разів на тиждень, ймовірність захворіти на деменцію була нижче на 66%, ніж у тих, хто нехтував цією процедурою. Вони також мають на 65% менше шансів отримати діагноз хвороби Альцгеймера.

Про це пише медичний портал alzheimers.

Одна з причин такого благотворного впливу на мозок – відчуття комфорту і задоволення, що виникає після відвідування парної. Середня температура в сауні зазвичай дорівнює 78 градусів Цельсія.

Чоловіки, які відвідували сауну регулярно протягом 20 років, менше хворіли на ішемічну хворобу серця та інші захворювання серцево-судинної системи, отже, ризик розвитку деменції у них був набагато нижчий.

Вчені також виявили, що сухий жар сауни робить більше, ніж робота до сьомого поту, він може реально подовжити життя, скорочуючи ризик серцевого нападу у чоловіків середнього віку до 63 відсотків.

Відмінності у віці, кров’яний тиск, вживання алкоголю, куріння, рівень холестерину в крові і інші стани здоров’я були враховані при аналізі.

Втім, вчені вважають, що на даний час найкращим засобом для зниження ризику розвитку деменції є регулярні заняття спортом, здорова їжа, збалансована дієта і відмова від паління.

Фіни називають сауну “аптекою бідної людини”, а дослідники регулярно доводять, що сауни є дійсно корисними для здоров’я.