Рада звернулася до Євросоюзу щодо запровадження безвізового режиму

Безвіз українцям гальмують три країни ЄС - джерело Поштівка
16 Листопада 2016, 15:59

Верховна Рада України 16 листопада 2016 року 261 голосом нардепів ухвалила за основу і в цілому проект постанови №5394 “Про звернення Верховної Ради України до урядів держав-членів Європейського Союзу, Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу щодо запровадження безвізового режиму для громадян України”.

Зокрема, від “Опозиційного блоку” “за” не проголосував жоден депутат, а від групи “Відродження” – підтримали лише 4. Так, Верховна Рада звертається до урядів держав-членів Євросоюзу із закликом підтримати законодавчу пропозицію Європейської Комісії щодо запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України до держав ЄС. Також український парламент закликає Європейський парламент і Раду Євросоюзу ухвалити без подальших зволікань до кінця 2016 року необхідні рішення про надання Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України.

У зверненні наголошується на важливості розвитку співпраці між Україною та ЄС у питаннях ефективного управління кордонами та міграцією, захисту прав людини та основоположних свобод, а також підтверджується готовність і надалі спільно протидіяти сучасним викликам і загрозам, насамперед нелегальній міграції, організованій злочинності та тероризму. Крім того, у документі нагадується, що Україна повністю виконала взяті на себе зобов’язання відповідно до Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для українців. Зокрема, в частині впровадження біометричних закордонних паспортів, тривалого та ефективного виконання Угоди між Україною та Європейським співтовариством про реадмісію осіб, ухвалення антидискримінаційного законодавства, законодавства про запобігання і боротьбу з корупцією та результати його впровадження. Ця постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Документ у сесійній залі представив спікер українського парламенту Андрій Парубій. “Наступний тиждень буде пленарним у Європарламенті. Наступний тиждень ми будемо відзначати річницю Революції гідності… Ми маємо нагадати нашим партнерам з Євросоюзу, що і вони мають бути надійними партнерами”, – заявив Парубій. При цьому він наголосив, що Україна виконала усі необхідні умови для запровадження безвізового режиму з ЄС і наступний тиждень є ідеальним для того, щоб Євросоюз ухвалив рішення про скасування віз для громадян України під час короткострокових поїздок до країн ЄС.

“Яка ще країна заплатила таку високу ціну за свій європейській вибір?”, – наголосив спікер Ради, представляючи документ. Як повідомляв УНІАН, 15 листопада голова Європарламенту Мартін Шульц заявив, що законодавчий орган ЄС готовий до скасування візового режиму для українців.

Джерело:

Уніан

Рада звернулася до Євросоюзу щодо запровадження безвізового режиму