Рада знову не змогла обрати аудитора НАБУ

verkhovna_rada_building
21 Березня 2017, 13:45

Верховна Рада не змогла обрати члена комісії зовнішнього контролю для аудиту ефективності НАБУ.

За обрання колишнього детектива поліції Лондона (Скотланд-Ярду) Найджела Брауна проголосували 200 депутатів із 226 необхідних.

Спочатку голова парламенту Андрій Парубій поставив на рейтингове голосування дві кандидатури, які запропонував “антикорупційний” комітет.

За його підсумками, за кандидатуру пана Брауна проголосували 202 депутати, а за заступника генерального інспектора Міністерства юстиції США Роберта Сторча – 178 депутатів.

Перед голосуванням частина депутатів від фракцій “Самопоміч”, “Батьківщина”, “Блок Петра Порошенка” заблокували трибуну парламенту. Серед них, зокрема, були Єгор Соболєв, Сергій Лещенко, Світлана Заліщук.

Після провального голосування ці депутати розійшлися.

Після цього спікер поставив на затвердження парламенту кандидатуру пана Брауна, проте парламент не підтримав це рішення.

Спікер дав доручення профільному комітету доопрацювати питання.

Нагадаємо, Верховна Рада 23 лютого зі скандалом не змогла призначити за своєю квотою одного з трьох аудиторів для НАБУ – Найджела Брауна, якого активісти звинувачували в заангажованості.

При цьому фракції “Самопомочі”, “Радикальної партії” та “Батьківщини” виступали проти призначення, а за були у БПП та “Народному фронті”.

У парламенті тоді також сперечались, чи законно виносити на голосування Ради призначення аудитора. Голова антикорупційного комітету Ради Єгор Соболєв стверджував, що – ні.

Як стверджують активісти Центру протидії корупції та низка депутатів Ради, кандидатуру пана Брауна начебто нав’язала Банкова, щоб у майбутньому мати можливість звільнити керівника НАБУ Артема Ситника.

При цьому іншого кандидата Роберта Сторча рекомендувало посольство США та представництво ЄС й раніше підтримав профільний антикорупційний комітет Ради.

У фракції БПП заперечують будь-яку заангажованість пана Брауна і говорять про його високі професійні якості.

Згідно із законом про НАБУ, його керівника може звільнити тільки парламент за негативного висновку незалежного аудиту.

Його мають забезпечити троє аудиторів – по одному від Ради, уряду та президента.

Джерело:

BBC Україна