Рада зі скандалом провалила призначення “аудитора” для НАБУ

verkhovna_rada_building
23 Лютого 2017, 13:15

Верховна Рада не змогла визначити кандидата до складу комісії зовнішнього контролю з проведення аудиту ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро.

Після скандалу з кандидатурами парламент відправив це питання на доопрацювання комітету з питань запобігання і протидії корупції.

Депутати почали розглядати проект постанови №5571 авторства Єгора Соболєва, якою пропонувалося визначити кандидатом до складу комісії зовнішнього контролю з проведення незалежної оцінки НАБУ Роберта Сторча – заступника генерального інспектора департаменту юстиції Сполучених Штатів Америки.

Багато хто обурювався тим, що американець претендує на цю посаду. Єгор Соболєв послався на те, що закон не вимагає громадянства, а іншим вимогам Сторч відповідає. “Кому ви готові довірити аудит НАБУ з українських експертів?”, – запитав депутат.

Однак раптом парламенту запропонували іншу кандидатуру – Найджела Брауна, який одразу й виступив у Верховній Раді. Це викликало ще більшу хвилю обурення.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій сказав: “Є дві кандидатури – Роберт Сторч, якого запропонував комітет… І друга кандидатура, запропонована фракціями. Я мав зранку розмова з двома головами фракцій, де було чітко вказано, що пропонує Верховна Рада. І якщо навіть в інших законопроектах є “за рекомендацією комітету”, тут немає цього розділу – тому кожен може запропонувати кандидатуру, а Верховна Рада буде визначатися”.

“Коли прийшли до мене двоє голів фракцій, я провів з юристами консультації – і мені чітко пояснили: може бути названа будь-яка кандидатура. Більше того, як повідомили, зараз у залі присутній Найджел Браун – і згідно з процедурою обговорення маємо надати йому слово”, – сказав спікер.

Однак Браун не зміг сказати, хто запропонував його кандидатуру й хто запросив його до України. Він запевнив, що сам сплатив за свій літак до Києва та готель у столиці України.

Ані Сторч, ані Браун не здобули підтримки нардепів. За кандидатуру Сторча, якого пропонував комітет, проголосували 76 депутатів, а за Брауна – 205.

Голова Верховної Ради назвав це “рейтинговим голосуванням” і поставив на голосування кандидатуру Найджела Брауна – але ця пропозиція отримала 214 голосів.

Пропозицію повернути в комітет на доопрацювання підтримали 273 депутатів.

Джерело:

Українська правда