Рада виключила Савченко з постійної делегації у ПАРЄ

22 Грудня 2016, 16:37

Верховна Рада України підтримала за основу і в цілому проект постанови №5572 “Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України” Про Звернення Верховної Ради України до міжнародних організацій і міжпарламентських асамблей за звільнення українського льотчиці та народного депутата України восьмого скликання Надії Вікторівни Савченко” від 25 грудня 2014 № 45-VIII.

За документ проголосували 237 нардепів.

Внесення змін у чинну постанову зумовлюється зміною обставин, за яких воно було прийнята, коли Савченко на той час незаконно утримувалася під вартою на території РФ за безпідставним звинуваченням і з очевидним порушенням РФ міжнародних стандартів захисту прав і свобод людини, йдеться у поданні до постанови.

Наголошується, що включення нардепа, у відповідності із згаданою вище постановою, позаквотно до складу Постійної делегації ВР у Парламентській Асамблеї Ради Європи дало їй імунітет цієї впливової міжнародної парламентської організації, що значною мірою сприяло звільненню Савченко та її поверненню в Україну.

“Згідно з документом, виключається пункт 2 зазначеної вище постанови, яким нардеп Савченко була обрана членом Постійної делегації ВР у ПАРЄ позаквотно. Прийняття документа не потребує додаткових витрат з державного та місцевих бюджетів України”, – сказано в документі.

Нагадаємо, 20 грудня Надія Савченко була офіційно виключена з фракції “Батьківщина”, відповідне заявляние з трибуни Ради зробив спікер Андрій Парубій.

Джерело:

РБК Україна