Рада погодила мінімальну зарплатню у 3200 грн.

verkhovna_rada_building
7 Грудня 2016, 09:37

Верховна Рада України на засіданні у вівторок підтримала за основу і в цілому законопроект №5130 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України», яким встановлюється новий порядок формування тарифної сітки оплати праці. За відповідний законопроект проголосували 227 народних депутатів за необхідного мінімуму 226.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що в бюджетній сфері мінімальна тарифна ставка (посадовий оклад) визначатиметься урядом. А підприємства-бюджетники будуть визначати тарифні ставки самостійно в колективних договорах. При цьому мінімальна тарифна ставка не може бути нижче прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Також законопроект регулює зміни в частині соцстрахування, виплати пенсій, стипендій та надання адміністративних послуг.

Наприкінці жовтня уряд заявив, що ініціює з 1 січня 2017 року підвищення мінімальної заробітної плати вдвічі – до 3 тисяч 200 гривень. У Міністерстві фінансів заявили про наявність відповідних ресурсів для такого підвищення.

Джерело:

Радіо Свобода

Рада погодила мінімальну зарплатню у 3200 грн.