- Поштівка - https://poshtivka.org -

Робота після 40 років знищує організм

Учені з Австралії стверджують, що працювати повний робочий день після 40 років є шкідливим для здоров’я. Медики обстежили понад 6000 осіб і порівняли результати в залежності від зайнятості випробовуваних.

Виявилося, що працівники вікової групи від 40 років показують більш продуктивні результати праці, коли зайняті тільки три дні на тиждень. Вчені встановили, що перепрацювання спричиняє мозку більшої шкоди, ніж відсутність роботи.

А вчений з університету Мельбурну інституту Колін Маккензі сказав:

“Багато країн збираються підняти пенсійний вік, всіляко продовжуючи вік, в якому люди можуть почати отримувати пенсійні виплати. Це означає, що все більше людей продовжують працювати на більш пізніх етапах життя. Ступінь інтелектуальної стимуляції може залежати від робочого часу. Робота може стимулювати мозкову активність, але в той же час через тривалий робочий час може викликати втому і стрес, які негативно впливають на когнітивні функції “.

(Когнітивні функції (лат. cognitio – пізнання) – вищі мозкові функції: пам’ять, увага, психомоторна координація, мова, лічення, мислення, орієнтація, планування і контроль вищої психічної діяльності – прим. Поштівки)

Маккензі вважає, що неповний робочий день забезпечує оптимальний баланс між виснаженням мозку і його продуктивністю. До таких висновків Маккензі і його колеги дійшли, проаналізувавши робочу діяльність і результати випробувань головного мозку 3000 чоловіків і 3500 жінок старших 40 років.

У тих, хто трудився по 40 годин на тиждень, спостерігалося невелике когнітивне погіршення, в той час як у осіб, які були зайняті у 55-годинному робочому тижні, когнітивні навички виявилися гіршими за тих, хто взагалі не працював. Працівники 40 років і старше, повинні працювати неповний робочий день, щоб бути ефективними.