Путін втрачає довіру росіян – опитування

Путін втрачає довіру росіян – опитування Поштівка
21 Березня 2016, 13:45

Росіяни за останній рік стали менше довіряти президенту Володимиру Путіну. Рейтинги довіри поступово повертаються до “докримських”.

Про це повідомляє телеканал “Дождь” із посиланням на останнє дослідження “Левада-центру”.

За підрахунками російських соціологів, зараз повністю довіряють Путіну 21% росіян проти 26% роком раніше. “Швидше довіряють” 52% (рік тому – 57%), не довіряють – 14%. Ця цифра порівняно з минулим роком не змінилася. Таким чином, кількість росіян, які висловилися за довіру президенту РФ, у сумі зменшилася за рік на 10%.

Третина респондентів не можуть сказати про Путіна “нічого поганого”. Кількість тих, хто відносяться до президента РФ із “захопленням”, зменшилася з 10 до 8%. Водночас, кількість росіян з “нейтральним або байдужим” ставленням до Путіна збільшилася з 10 до 15%. “Настороженим і вичікувальним” назвали своє ставлення 8% опитаних (роком раніше – 5%).

Серед тих, кому не подобається Путін, 17% вважають, що він пов’язаний з корумпованими політиками, ще 17% вважають, що президент “пов’язаний з великим капіталом”. 11% вважають, що президенту “чужі інтереси народу”, 6% кажуть, що Путін не справляється з керівництвом країною.

Згідно з опитуванням, 65% росіян хотіли б переобрання Путіна на новий президентський термін. Рік тому так висловлювалися 57% опитаних. При цьому 22% в березні-2016 хотіли б бачити на посаді президента іншу людину. У лютому-2015 так висловлювалися 25% росіян.

Зростання рейтингу Путіна з 64 до 86% припало, за даними соціологів, на весну 2014 року, коли Росія окупувала Крим. У жовтні 2015 року соціологи наводили цифру у 89,9% і пояснювали цей рекордний показник початком військової операції РФ в Сирії.

Карикатура: Сергій Йолкін

Путін втрачає довіру росіян – опитування