Пряність яка допомагає боротися проти діабету

curcuma
7 Вересня 2017, 23:20

Відома індійська пряність куркума з давніх часів застосовувалася в медичних цілях для загоєння ран, зменшення болю і ознак запалення. Вчені вирішили з’ясувати, який ефект має ця спеція проти таких захворювань, як виникнення ожиріння і діабету II типу.

Ендокринологи з Центру Діабету Наомі Беррі при Університеті Колумбії, використовуючи результати тестів на рівні інсуліну і глюкози в крові, довели, що куркума, додана в раціон харчування лабораторних мишей, зробила тварин менш сприйнятливими до розвитку діабету.

Вчені виявили, що у споживаючих куркуму гризунів значно зменшилися процеси запалення в жировій тканині й печінці. Американські медики вважають, що куркумін, антиоксидантний компонент в рослині, нормалізує вироблення інсуліну, запобігаючи тим самим розвитку діабету.

За словами фахівців, куркума не має ніякого обмеження дози споживання, принаймні 12 грам щодня не зашкодить людському організму. До того ж дія куркуміна спричиняла невелике, але істотне зниження маси тіла і вмісту жиру в тканинах, не дивлячись на калорійність їжі. Таким чином, куркума корисна і для фігури, вважають терапевти.