Протягом трьох років видатки на держуправління тільки зростають, – нардеп

кабмін
25 Вересня 2017, 21:33

У 2014 році, коли тільки прийшов цей парламент, у коаліційній угоді депутати прописали, що ключовим у державному управлінні має стати зменшення кількості видатків щонайменше до 35% у загальному бюджеті. Але, на жаль, протягом останніх трьох років ми бачимо тільки тенденцію до збільшення видатків.

Таку думку висловила народний депутат України Олена Сотник на телеканалі ZIK.

«Органи державної влади мали б не просто говорити, чому їм необхідно більше грошей на функціонування, а спочатку відзвітуватися про свої показники ефективності, та що покращилося завдяки їхній роботі, і тільки після цього просити більше грошей. Наприклад, що стало краще в ЖКГ, або що стало краще в агропромисловому комплексі», – коментує проект бюджету на 2017 рік Олена Сотник.

На превеликий жаль, констатує депутат, в Україні такої системи не існує. Такий підхід потрібно категорично змінювати, щоб бюджетування залежало передовсім від результативності відомств.

«Якщо пригадати, то у 2014 році, коли тільки прийшов цей парламент, то ми говорили про те, і навіть записали це у коаліційній угоді, що ключовим у державному управлінні має стати зменшення кількості видатків щонайменше до 35% у загальному бюджеті. Але, на жаль, протягом останніх трьох років ми бачимо тільки тенденцію до збільшення видатків на державне управління», – наголосила Сотник.

Натомість депутат від провладної партії Сергій Рудик пояснює, що у середньому на 40% йде збільшення на утримання апарату усіх чиновників, зокрема НАЗК, судів і так далі.

Це відбувається через те, що була прийнята реформа державної служби. Також Сергій Рудик переконаний, що потрібно прив’язувати зарплату чиновника до мінімальної заробітної платні.