Прокуратура хоче забрати у Ахметова Київенерго, Київгаз і Київводоканал

7 Вересня 2017, 15:14

Проти енергоімперії Ахметова подано позов на 1 млрд грн – у разі виграшу майно повернеться у власність столиці.

Щодо енергохолдингу “ДТЕК” подано позов до Господарського суду Києва.

Як зазначається у повідомленні прокуратури Києва, йдеться про повернення у власність міста пакетів акцій “Київенерго”, “Київгазу” і “Київводоканалу” вартістю понад 1 млрд грн. Ці акції передали понад десять років тому “Київенергохолдингу” задля створення єдиного комплексу поставок енергоресурсів і води в столиці.

За словами столичного прокурора Романа Говди, якого цитує УНІАН, акції у разі ухвалення відповідного рішення суду будуть повернуті у власність територіальної громади Києва. Він також повідомив, що в процесі створення «Київенергохолдингу» (2004-2006 рр.) йому у власність було віддано 61% акцій «Київгазу», 67% акцій «Київводоканалу» і 12,7% акцій «Київенерго», які належать територіальній громаді.

При цьому, як було встановлено прокуратурою під час розслідування, вартість комунальних пакетів акцій було занижено більш ніж учетверо, оскільки, згідно з висновками експертиз, така вартість становила 1,1 млрд грн.

Крім того, в 2007 році без погодження наглядової ради і загальних зборів акціонерів 12,7% акцій «Київенерго» було передано іншій приватній структурі, а в подальшому за рядом угод відчужено на користь ДТЕК.

Говда повідомив, що відповідачами в цьому позові виступають компанія «Київенергохолдинг», кіпрські компанії, які є співзасновниками компанії, а також енергохолдинг ДТЕК, оскільки він є добросовісним набувачем акцій. Він також зазначив, що прокуратура проситиме заарештувати акції компанії як забезпечувальний захід.

Раніше ЗМІ із посиланням на звітність ДТЕК повідомили, що компанія відчутно покращила свої фінансові показники в першій половині 2017 року. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року виручка зросла на 18,8% і склала 67,684 млрд гривень. За підрахунками експерта з питань енергетики Андрія Геруса, показник EBITDA (прибуток до вирахування податків і амортизації) компанії становив в першому півріччі 9,7 млрд гривень, що в три рази вище, ніж рік тому. При цьому примітно, що зростання прибуткових показників ДТЕК відбулось разом зі значним зростанням тарифів на електроенергію ТЕС, яка в Україні на три чверті виробляється групою Ахметова.

Довідка.

«Київенерго» генерує і постачає теплову та електричну енергію в Києві, входить до складу найбільшого приватного енергохолдингу ДТЕК.

«Київгаз» займається транспортуванням газу по розподільчих трубопроводах, а також продає газ населенню і бюджетним організаціям у Києві. Станом на другий квартал 2017 року 28,46% акцій «Київгазу» належать територіальній громаді міста. «Київенергохолдингу» належить 60% акцій компанії.

«Київводоканал» – акціонерна компанія, яка здійснює водопостачання і водовідведення в місті Києві. Основним акціонером компанії станом на II квартал 2017 року є компанія «Київенергохолдинг», яка володіє 67% акцій. 25,5% акцій компанії належать територіальній громаді міста.