Президент увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти 5 російських банків

Sberbank
16 Березня 2017, 14:05

Петро Порошенко затвердив санкції проти низки російських банків, ввівши у дію відповідне рішення РНБО.

Про це повідомила прес-служба президента.

Санкції строком на один рік будуть застосовані до публічних акціонерних товариств “Сбербанк”, “ВіЕс Банк”, “Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк”, “ВТБ БАНК”, “БМ БАНК”.

Ці заходи спрямовані на те, аби запобігти виведенню капіталів цих банків за межі України, додали у прес-службі президента.

Як розповів напередодні заступник голови Нацбанку Яків Смолій, застосування таких санкцій – це заборона на операції на користь материнських банків.

Це надання міжбанківських кредитів, виплати дивідендів і процентів, розподіл прибутків і капіталу. Раніше докапіталізація українських філій російських банків здійснювалася переважно за рахунок капіталу материнських структур.

Як повідомила заступник голови НБУ Катерина Рожкова, нині зобов’язання банків із російським держкапіталом перед фізичними та юридичними особами в Україні складають 36 млрд грн (21 млрд грн – зобов’язання перед фізичними особами, 15 млрд грн – перед юридичними особами), тоді як їхні кредитні портфелі – 150 млрд грн.

Як зазначається у відповідному Указі, рішення РНБО було ухвалено відповідно до статті 5 Закону України “Про санкції” та з урахуванням пропозицій Національного банку України.

Кабінет міністрів разом із Національним банком України мають забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності санкцій та невідкладно вжити заходів щодо заборони розміщення коштів державних підприємств, установ, організацій та господарських товариств, у статутних капіталах яких є корпоративні права держави, у банках, вказаних у рішенні РНБО.

Міністерство закордонних справ України має поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про запровадження санкцій і порушити перед ними питання про застосування аналогічних обмежувальних заходів до відповідних юридичних осіб.

Контроль за виконанням рішення покладається на Секретаря РНБО Олександра Турчинова. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

У Кремлі вже заявили, що санкції проти російських банків в Україні суперечать міжнародному праву, і наголосили, що Москва захищатиме інтереси російських фінустанов.

Джерело:

BBC Україна, Українська правда