Президент Естонії заявила про скасування навчання російською мовою

Естонія заборонила в'їзд потенційним розпалювачам ворожнечі Поштівка
6 Січня 2019, 00:37

Питання про переведення російських шкіл на естонську мову навчання вже давно вирішене, заявила президент Естонії Керсті Кальюлайд в новорічному зверненні, повідомляє російська пропагандистська інформагенція Sputnik Естонія.

Вона заявила, що Естонія зобов’язана прийти до єдиної естоноязичной системі освіти.

“Ми фактично ухвалили це рішення, хоча про нього і не говорили, тому що в Естонії не готують вчителів для російських шкіл, – наводить видання слова президента. – Не можна говорити, що ми повинні домовлятися про єдину естономовну школу Естонії – це рішення вже ухвалено за замовчанням”.

Раніше опозиційна Реформістська партія Естонії ініціювала законопроект про повне переведення навчання в дитячих садах і школах на державну мову. Однак потім парламент Естонії на засіданні не підтримав цю ідею, і російська мова залишиться в частині навчальної програми. Для прийняття законопроекту не вистачило одного голосу.

Зараз згідно з прийнятим в 2010 році законом “Про основну школу і гімназію” російські школи в Естонії частково перейшли на викладання естонською мовою. Відповідно до нього, співвідношення предметів естонською та російською мовами має бути доведено до показника 60 відсотків естонською і 40 відсотків російською. В даний час в Естонії діють 74 школи, де можна отримати освіту російською мовою.