Представлено план колонізації Марса

Представлено план колонізації Марса Поштівка
29 Вересня 2016, 10:57

Засновник і глава SpaceX Ілон Маск представив на конгресі Міжнародної астронавтної федерації в Гвадалахарі свій план колонізації Марса. Він висловив сподівання, що до 2035 року подорож до Марса буде займати 80 днів, а його вартість складе не більше 200 тисяч доларів.

Відомий винахідник і підприємець допускає, що в майбутньому Земля переживе катастрофу, в результаті якої життя на планеті стане неможливим. «Щоб уникнути цього, людство повинно стати «міжпланетним» видом», – заявив Маск. Він вважає, що єдина можливість для людства стати мультипланетною цивілізацією – відправитися на Марс: саме ця планета є ідеальним «полігоном» для переходу людини до освоєння життя поза планетою Земля.

«З моменту першого польоту нам знадобиться від 40 до 100 років, щоб побудувати на Марсі самостійну цивілізацію», – розповів Маск. У його планах – добитися того, щоб до 2035 року космічні кораблі долітали до Марса за 80 днів. Зараз така подорож займає близько п’яти місяців.

Для польотів будуть потрібні великі ракети-носії і космічні кораблі, розраховані на 100, а пізніше і на 200 чоловік. Згідно із задумом, їх розгінні блоки будуть здатні самостійно повертатися на Землю, їх можна буде використовувати неодноразово. Капсула при цьому потребуватиме дозаправки на орбіті.

За 10 тисяч польотів SpaceX планує доставити на Червону планету 1 мільйон чоловік. При цьому конкретних дат першого запуску глава SpaceX не назвав, але припустив, що він відбудеться в 2020 році.

Ілон Маск підкреслив, що на сьогодні вартість польоту на Марс для однієї людини може скласти приблизно 10 мільярдів доларів, і це «занадто висока ціна». «Нам слід виходити з більш реалістичних цифр, наприклад, з урахуванням середньої вартості будинку в США – 200 тисяч доларів», – зазначив він.

В рамках конгресу Ілон Маск представив проект міжпланетної транспортної системи ITS (Interplanetary Transport System), яка призначена для колонізації Марса.

«Сьогодні політ на Марс і життя на Червоній планеті здаються нам неможливими, але ми повинні зробити цю мрію реальністю. Будь-яка людина, яка хоче вирушити на Марс, повинен мати таку можливість», – заявив він.

Представлено план колонізації Марса