Постпред України в ООН звинуватив Росію у фінансуванні тероризму та пропаганді «русского міра»

Постпред України в ООН звинуватив Росію у фінансуванні тероризму та пропаганді «русского міра» Поштівка
12 Травня 2016, 09:37

Виступаючи на засіданні Ради Безпеки ООН з боротьби з тероризмом, Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко звинуватив Росію у фінансуванні тероризму з метою поширення ідеології «русского міра». Він заявив, що войовничі екстремістські ідеології є серйозною загрозою для міжнародного миру і безпеки та засудив безчинства «Ісламської держави Іраку і Леванту» (ІГІЛ) і «Аль-Каїди». Про це інформує “Центр новин ООН”.

«Не дивлячись на недавні успіхи в боротьбі з міжнародними терористичними загрозами, особливо в тому, що стосується протидії фінансуванню терористичних організацій з деяких джерел, все ще бракує злагодженості у протидії їх пропаганді, в здійсненні відповідних резолюцій Ради Безпеки», – сказав Володимир Єльченко.

Він закликав спільними зусиллями урядів, громадянського суспільства і приватного сектора протидіяти використанню терористичними угрупованнями Інтернету і соціальних мереж для залучення в свої ряди нових бійців і пошуку ресурсів для фінансування своєї діяльності.
Заявивши, що міжнародне право вимагає від держав не вдаватися до актів тероризму і попереджати їх, посол України сказав, що вже більше двох років його країна «страждає від агресії свого сусіда Російської Федерації».

«Росія тимчасово окупувала і незаконно анексувала території України – Автономної Республіки Крим та міста Севастополя – і продовжує ворожі підривні дії на Донбасі», – заявив Володимир Єльченко.

Він сказав, що «Росія використовує широкий спектр технологій гібридної війни, включаючи фінансування тероризму для поширення ідеології так званого «русского міра».
За словами Володимира Єльченка, одним з ключових елементів «гібридної агресії проти України» є «пропаганда, поширювана контрольованими державою засобами масової інформації». Він додав, що «ця гібридна пропаганда – заснована на радянському і царському досвіді та інших тоталітарних концепціях, продовжує успішно впливати, перш за все, і, в основному, на молодь».

Постійний представник України сказав, що є повідомлення «про випадки участі підлітків в діях терористичних організацій так званих ДНР і ЛНР, в неодноразових нападах на цивільних осіб в деяких районах Донецької та Луганської областей України, використовуючи зброю і боєприпаси, поставлені Російською Федерацією».

За словами посла України, є достовірні дані про те, що «для залучення дітей та студентів до своїх лав« проросійські сили і їхні кремлівські покровителі …. використовують різні способи впливу, в тому числі релігійні організації … обіцянки зняти судимість, оплатити кредит».

Постійний представник України при ООН закликав, поряд із зусиллями щодо виявлення соціальних, культурних, релігійних та інших причин войовничого екстремізму і тероризму, звернути увагу на такі феномени, як державна пропаганда нетерпимості і ненависті, а також на інформаційні війни, які нерідко стають частиною гібридних військових дій.

Постпред України в ООН звинуватив Росію у фінансуванні тероризму та пропаганді «русского міра»