«Пошта для параноїків» відкрила вхід з Тор через держцензуру і блокування спецслужб

21 Січня 2017, 23:04

Захищена електронна пошта ProtonMail створила «цибульний» сайт, через який в неї можна зайти з анонімної мережі Tor. Сервіс повідомляє, що має намір допомогти користувачам обходити веб-цензуру і блокування інтернету з боку влади. Перемога Дональда Трампа на виборах в США подвоїла кількість реєстрацій в ProtonMail.

ProtonMail став сумісний з Tor

Поштовий сервіс з підвищеним захистом ProtonMail дозволив користувачам входити в пошту через анонімну мережу Tor. Спеціально для цього компанія Proton Technologies, яка володіє сервісом, створила «цибульний» сайт protonirockerxow.onion, куди можна потрапити через браузер Tor.

Відповідно до заяви Proton Technologies, нововведення має допомогти користувачам ProtonMail обходити державну веб-цензуру і блокування інтернету спецслужбами різних країн на рівні провайдерів. На сьогоднішній день в світі налічується близько 2 млн користувачів сервісу.

За словами співзасновника ProtonMail Енді Йена (Andy Yen), цензура – це неминуча частина роботи інтернету в деяких регіонах світу. Щоб допомогти користувачам отримати доступ до пошти в умовах цензури, а також блокування мережі з боку влади, Proton Technologies зробила «природний перший крок» – забезпечила сумісність свого сервісу з продуктами Tor Project.

Причини рішення

За словами Йена, до такого кроку компанію підштовхнула зростаюча популярність ProtonMail, яка неминуче призведе до зростання обмежень пошти в ряді країн. Зокрема, поштовий сервіс зазнав приплив нових користувачів після перемоги на виборах президента США Дональда Трампа (Donald Trump). Відразу після виборів Йен писав у своєму блозі, що кількість реєстрацій в пошті зросла в два рази. Причина – можливе посилення контролю над громадянами за допомогою ІТ при новому президенті. На випадок такого повороту подій деякі американські користувачі вирішили обзавестися захищеної поштою, яка не розташована на території і не підкоряється законам США. Компанія Proton Technologies базується в Швейцарії, там же знаходяться сервери ProtonMail.

Мобільний додаток ProtonMail доступни з березня 2016 р.

Крім того, до співпраці з Tor команду ProtonMail міг підштовхнути проект закону «Про повноваження слідства» (Investigatory Power Act), схвалений в парламенті Великобританії в листопаді 2016 р., – вважає ресурс Techcrunch. Законопроект був запропонований в 2015 р. прем’єр-міністром країни Терезою Мей (Theresa May), що обіймала тоді посаду міністра внутрішніх справ.

Новий закон дозволить госстурктурам переглядати історію дій користувачів в інтернеті, яку провайдери будуть зобов’язані зберігати протягом 12 місяців і надавати за запитом слідства. Також закон дасть можливість спецслужбам легально зламувати будь-які пристрої, що належать підозрюваним особам.

Особливості «пошти для параноїків»

ProtonMail – це сервіс електронної пошти, захищеної шифруванням. Сервіс був створений в 2013 р. співробітниками Європейської організації з ядерних досліджень (ЦЕРН). Сервери ProtonMail знаходяться в Швейцарії, де діють більш жорсткі закони про захист приватності, ніж в США і Євросоюзі. Поточна повноцінна версія пошти і мобільний додаток було запущено в березні 2016 р.

Повідомлення, які надсилають один одному користувачі ProtonMail, автоматично підлягають шифруванню. Листи, надіслані з ProtonMail на інші поштові сервіси, шифруються за бажанням відправника. При кодуванні застосовуються відкриті технології AES, RSA і OpenPGP, а також пароль, який повинні знати відправник і одержувач листа.

Пошта використовує додатковий пароль, при втраті якого весь вміст ящика знищується. При відправці повідомлення користувач може встановити для нього таймер самознищення – мінімум одну годину, максимум чотири тижні. За подібні заходи безпеки ProtonMail прозвали «поштою для параноїків».

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!