Пошта Австралії не може виявити в пошті наркотики та вибухові речовини

Пошта Австралії не може виявити в пошті наркотики та вибухові речовини Поштівка
31 Серпня 2016, 15:50

Пошта Австралії повідомила, що не має юридичних повноважень і технологій для виявлення нелегальних товарів у пошті. Таку незвичайну заяву було зроблено в листі, написаному у відповідь на запит телерадіокомпанії ABC News.

Запит було подано для отримання детальної інформації про розслідування випадків пересилання поштою нелегальних наркотиків.

«Пошта Австралії зобов’язана інформувати відповідні органи в разі підозри на наявність нелегальних товарів у поштових відправленнях, але вона не має технологій або обладнання для виявлення [таких товарів]», – йдеться у листі.

«Пошта Австралії не має, наприклад, службових собак-шукачів, рентгенівських апаратів і детекторів виявлення слідів вибухових речовин. Пошта Австралії не має юридичного повноваження відкривати поштові відправлення».

Онлайн-ринок нелегальних наркотиків значною мірою покладається на поштові служби, такі як Пошта Австралії, для доставки покупок.

У своїй заяві Пошта Австралії повідомила, що фінансування не є причиною відсутності технологій для виявлення нелегальних товарів і що вона не має змоги вносити зміни у закони.

«Пошта Австралії не прагне отримати такі юридичні повноваження, які, на її думку, належать правоохоронним органам», – йдеться у заяві.

Оцінки розміру австралійського ринку можуть суттєво різнитися, але за результатами Глобального опитування у сфері наркотиків 2016 року, 9,3 % респондентів придбали нелегальні наркотики через Інтернет.

В опитуванні взяли участь понад 100 000 респондентів із більш ніж 50 країн.

На інтернет-форумах користувачі називали пошту найкращим способом отримати нелегальні  наркотики, тому що важко довести, хто є замовником.

В окремому запиті в рамках вільного доступу до інформації було виявлено, що минулого року до Австралії було відправлено 12 844 пакетів із нелегальними наркотиками.

Більшість із цих наркотиків складали коноплі. Крім того, було вилучено 3 000 посилок з екстазі, що є еквівалентом понад 300 000 таблеток.