Порошенко вручив Шевченківські премії

9 Березня 2017, 13:15

Сьогодні, 9 березня, з нагоди дня народження видатного українського поета та художника Тараса Шевченка, президент Петро Порошенко вручив Шевченківську премію.

Зокрема, премію отримав поет та видавець Іван Малкович, за збірку “Подорожник з новими віршами”.

У номінації “Кіномистецтво” переміг режисер анімаційного кіно Степан Коваль. Його мультфільм “Йшов трамвай № 9” став першим в історії національного кінематографа, що здобув перемогу на Берлінському кінофестивалі.

Ще одним лауреатом став скульптор і художник Микола Малишко.

Лауреатом у сфері музичного мистецтва стала композиторка Богдана Фроляк, за нове осмислення поезії Шевченка.

“Щиро вітаю цьогорічних лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка! Кожна книга Івана Малковича знаходить своїх вдячних читачів, є цікавою і для літературних критиків. Представлена на здобуття премії збірка «Подорожник з новими віршами» заслуговує високої відзнаки. У номінації «Кіномистецтво» переміг режисер анімаційного кіно Степан Коваль. Фільм «Йшов трамвай № 9» першим в історії національного кінематографа здобув перемогу на Берлінському кінофестивалі. Скульптора і художника Миколу Малишка називають сучасним класиком. Його унікальна дерев’яна скульптура доводить, що мистецтво і є тим дзеркалом самопізнання, котрого потребує людина. Музична Шевченкіана збагатилася творами композитора зі Львова Богдани Фроляк. Її твори є новим глибоким осмисленням поезії Великого Кобзаря. Дякую лауреатам Премії за те, що вони своїм талантом оживлюють п’єдестал, на якому стоїть і вічно стоятиме наш Шевченко!”, — зазначив Президент.

Джерело:

24

Порошенко вручив Шевченківські премії