Порошенко пообіцяв референдум щодо членства України в НАТО

україна нато
2 Лютого 2017, 12:41

Президент України Петро Порошенко запевнив, що винесе питання про членство України в Північноатлантичному альянсі (НАТО) на референдум.

Про це він заявив у інтерв’ю виданням німецької медіагрупи Funke.

За словами Порошенка, якщо чотири роки тому вступ до НАТО підтримували 16 відсотків українців, то сьогодні – 54.

“Як президент я керуюся думкою мого народу – і проведу референдум щодо вступу до НАТО”, – сказав Порошенко, не уточнивши, утім, часові рамки такого кроку. У разі позитивного голосування на референдумі він докладе всіх зусиль, щоб Україна стала членом Альянсу, запевнив Порошенко.

В інтерв’ю він також виступив проти пом’якшення чи скасування санкцій проти Росії до виконання нею зобов’язань відповідно до мінських домовленостей. На його думку, “санкції діють”, “Росія платить високу ціну за свою агресію”, а їхнє можливе послаблення означатиме загрозу для всієї Європи. “Хто знає, де Путін наступного разу поспішить на допомогу російській меншині. У країнах Балтії? У Болгарії? Чи, можливо, в Німеччині?”, – зазначив Порошенко.

Він також висловив упевненість щодо швидкого виконання Україною критеріїв для приєднання до ЄС, а на зауваження щодо проблем у боротьбі з корупцією запевнив, що Київ створив “унікальну інфраструктуру для подолання корупції – і вона функціонує”, що на собі, вважає Порошенко, “відчувають високопосадові функціонери”.

Джерело:

Deutsche Welle

Порошенко пообіцяв референдум щодо членства України в НАТО