Порошенко підписав закон про лібералізацію торгівлі б/у авто

Порошенко підписав закон про лібералізацію торгівлі б/у авто Поштівка
13 Травня 2016, 12:55

Законом планується узгодити закони у сфері оподаткування операцій з уживаними товарами з нормами ЄС, повідомляє “РБК-Україна“.

Президент України Петро Порошенко підписав законопроект №3046-д “Про внесення змін до статті 189 Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних товарів”. Про це свідчить інформація на сторінці проекту закону на сайті ВР.

Останній етап проходження документа – повернуто з підписом від президента.

“Метою пропонованого проекту Закону України є сприяння розвитку ринку вживаних товарів в Україні, зокрема автомобільного, виведення його з тіні, забезпечення прозорих, конкурентних, а головне прибуткових умов ведення бізнесу офіційними підприємствами автомобільної галузі та забезпечення стабільних додаткових надходжень до Державного бюджету” , – сказано в пояснювальній записці.
Так законом планується привести законодавство у сфері оподаткування операцій з уживаними товарами відповідно до норм Європейського Союзу.

Зокрема, документом передбачається виключення поняття однорідності для цілей статті 189 Податкового кодексу України; введення справедливого застосування податку на додану вартість до операцій на ринку вживаних товарів (в тому числі вживаних транспортних засобів), яке полягає в оподаткуванні маржинального доходу, тобто різниці між ціною продажу і документально підтвердженої ціною придбання уживаного товару.

Крім того, буде розширено коло суб’єктів, які можуть залучатися до операцій купівлі-продажу вживаних товарів із застосуванням спеціального правила визначення бази оподаткування відповідно до Податкового кодексу.

Нагадаємо, Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект №3251 “Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ” Перехідні положення “Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів”. За документ проголосували 226 парламентарів.

Порошенко підписав закон про лібералізацію торгівлі б/у авто