Порошенко доручив підготувати план загальної мобілізації на випадок повномасштабного вторгнення

Порошенко доручив підготувати план загальної мобілізації на випадок повномасштабного вторгнення Поштівка
15 Червня 2016, 12:53

Президент України Петро Порошенко доручив підготувати план загальної мобілізації на випадок повномасштабного вторгнення. Про це він заявив у ході науково-практичної конференції «Уроки гібридної війни: воєнні аспекти», повідомляє «РБК-Україна».

«На випадок повномасштабного вторгнення має бути відшліфований план загальної мобілізації та функціонування країни в умовах воєнного стану…Те, що ми зараз не оголошуємо загальної мобілізації, лише викликано тим, що кампанія побудови контрактної армії ефективна», – заявив він.

Він також зазначив, що задля врегулювання ситуації недостатньо лише військового, дипломатичного, економічного чи будь-якого іншого окремого підходу.

«Розв’язана проти нашої держави гібридна війна вимагає від нас продовжувати застосовувати асиметричне комплексне реагування на загрози. Оборона від гібридної агресії теж має бути гібридною», – зауважив він, наголосивши, що важливою є жорстка, активна оборона, яка позбавляє сенсу наступальні дії противника, активна дипломатія, спрямована на забезпечення підтримки України, продовження дії міжнародних санкцій проти агресора.

Крім того, він звернув увагу на необхідність вивчення можливостей територіальної оборони держави.

«На випадок агресії, питання побудови територіальної оборони, з урахуванням досвіду останніх двох років має бути ретельно опрацьовано», – зазначив він, підкресливши необхідність охорони важливих державних об’єктів в глибині нашої території.

Також Порошенко доручив за підсумками роботи скласти проекти рішень і винести їх на засідання РНБО та передати на розгляд уряду.

«Захист держави не лише завдання президента та Генштабу, а й кожного громадянина України», – наголосив він.

Порошенко доручив підготувати план загальної мобілізації на випадок повномасштабного вторгнення