Порошенко до 25-річчя СБУ анонсував реформування служби і назвав її втрати від початку АТО

24 Березня 2017, 13:59

Сьогодні, 24 березня відбуваються заходи, присвячені 25-річчю СБУ, яке відзначатимуть 25 березня.

На одному з них виступив президент України Петро Порошенко.

Про це йдеться в Twitter президента та його прес-секретаря Святослава Цеголка.

Так, президент наголосив, що “від початку російської агресії СБУ втратила 21 воїна, понад 100 були поранені”.

При цьому Порошенко додав, що “першим своє життя за Україну у війні проти російського агресора на Донбасі віддав капітан “Альфи” Геннадій Біліченко”.

Крім того, за словами Порошенка, незабаром РНБО має розглянути Концепцію реформування Служби безпеки із використанням досвіду та кращих практик країн членів ЄС і НАТО.

“Незабаром Рада національної безпеки і оборони розгляне концепцію реформування Служби безпеки України з використанням досвіду кращих практик країн-членів НАТО”, — сказав глава держави.

За словами президента, окремі функції СБУ, невластиві класичній спецслужбі, мають поступово перейти іншим правоохоронним органам. Зокрема, розслідування окремих службових злочинів і злочинів, скоєних злочинними організаціями, перейдуть до компетенції Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань і Національної поліції.

При цьому Порошенко зазначив, що СБУ залишиться головним контррозвідувальним відомством України.

Також стало відомо, що “лише за минулий рік СБУ попередила 30 терактів. Затримала 56 учасників терористичних і диверсійно-розвідувальних груп”.

Порошенко також заявив про розслідування співробітниками СБУ справ Шеремета та Вороненкова.

“Але справою честі всіх правоохоронних органів України, і Служба (СБУ – ред.) має підставити своє плече і допомогти, є розкриття вчорашнього вбивства, коли біля готелю “Прем‘єр-палац” було вбито колишнього депутата Держдуми Росії і головного свідка у справі Януковича, і розкриття вбивства журналіста Павла Шеремета. Та й розкрити вчорашню диверсію у Харківській області – це теж справа військової контррозвідки разом з військовою прокуратурою”, — наголосив Петро Порошенко.

Наостанок Порошенко подякував СБУ.

Джерело:

ТСН

Порошенко до 25-річчя СБУ анонсував реформування служби і назвав її втрати від початку АТО