Поради, які вбережуть від утворення тромбів

Поради, які вбережуть від утворення тромбів Поштівка
11 Травня 2016, 10:41

Для початку варто нагадати, що тромбоз – це утворення згустків крові в судинах – в артеріях або в венах. Небезпека тромбів полягає в тому, що вони можуть частково або навіть повністю перекрити рух крові по судинах. Також є загроза того, що вони можуть відірватися і мігрувати в інші органи: мозок, серце, легені. У таких випадках важлива оперативна допомога. Інакше наслідки можуть бути досить трагічними для людини – аж до летального результату. Наводимо найпростіші поради, які допоможуть уникнути утворення тромбів.

Фізкультура на робочому місці

Помічено, що в більшості випадків від тромбозу страждають люди, які ведуть сидячий спосіб життя. Тому варто постаратися частіше вставати, робити нескладні фізичні вправи. А після роботи варто прогулятися пішки до будинку (хоча б одну зупинку). При тривалих поїздках варто вибирати місце біля проходу, щоб можна було витягнути ноги і трохи розігнати кров.

Плавання

Систематичне відвідування басейну допоможе поліпшити кровообіг і обмінні процеси в організмі. При плаванні кров не буде застоюватися і істотно зменшиться ризик утворення тромбів. Будуть корисні і будь-які інші види фізичної активності.

Вага – під контроль!

Зайві кілограми сприяють утворенню тромбів – при ожирінні ймовірність утворення тромбу зростає в 5 разів. Так кажуть вчені.

Зустрічі з лікарями – регулярні

Не варто відкладати візит до лікаря, якщо ви помітили збої в роботі серця, порушення обміну речовин, гормональні зміни. Також варто відвідати фахівця, якщо ви виявили варикоз в початковій стадії. Ці хвороби небезпечні не тільки самі по собі, але вони в рази збільшують ризик виникнення тромбів.

Геть шкідливі звички!

Було доведено – тромби у курців з’являються в 3 рази частіше, ніж у людей, які не курять. А алкоголь ще й капітально зневоднює організм, збільшуючи в’язкість крові, як, до речі, і гостра, і солона їжа.

П’ємо багато рідини

При нестачі рідини, істотно підвищується в’язкість крові, що призводить до виникнення тромбів. Тому так важливо пити саме негазовану воду, не менше 1,5 літрів в день.

Мало солимо

Велика кількість солі затримує рідину в організмі, що провокує виникнення набряків і може в результаті викликати утворення тромбів.

Табу тісному одягу

Тісний одяг істотно ускладнює циркуляцію крові, підвищуючи ризик утворення тромбів. Варто переглянути свій гардероб і передарувати комусь тісні гольфи, корсети і інші тісні речі.

Поради, які вбережуть від утворення тромбів