Попри санкції до окупованого Криму за два роки зайшло понад 600 іноземних суден

Попри санкції до окупованого Криму за два роки зайшло понад 600 іноземних суден ПоштівкаУкраїна не притягнула до відповідальності жодного капітана або власника судна
16 Серпня 2016, 14:34

Протягом останніх двох років понад 600 іноземних суден зайшли в порти окупованого Криму, незважаючи на західні санкції. Про це йдеться в розслідуванні Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).

У розслідуванні відзначається, що на сьогоднішній день Україна не притягнула до відповідальності жодного капітана або власника судна.

16 червня 2014 року, через кілька місяців після того, як Росія анексувала Крим, Україна закрила півострів для міжнародного судноплавства. Згодом ЄС і США також ввели санкції, якими заборонили судам заходити в кримські порти.

«Не дивлячись на це, сотні суден, що плавають під прапорами різних країн, продовжують заходити на півострів», – йдеться в розслідуванні.

Як зазначається, збір інформації про ці кораблі здійснювався низкою урядових і неурядових організацій.

Згідно з даними, зібраними Міністерством інфраструктури та неурядовою організацією «Майдан закордонних справ», станом на червень 2016 року, в кримські порти увійшли 602 судна.

Також наголошується, що більшість з суден-порушників мають російську реєстрацію або прапор. При цьому і велика кількість європейських кораблів продовжує торгувати з окупованим півостровом, незважаючи на санкції.

Так, за останні два роки 24 судна увійшли в Крим під прапорами країн ЄС, 43 судна були зареєстровані в ЄС, а ще 23 належать бенефеціарам з Європейського союзу.

Як повідомлялося, 17 червня Рада Євросоюзу продовжила обмежувальні заходи ЄС, введені у відповідь на анексію Криму і Севастополя, до 23 червня 2017 року.

Попри санкції до окупованого Криму за два роки зайшло понад 600 іноземних суден